MedyaFaresi MedyaFaresi

NTV ve CNN Türk'de yeni yayın dönemi!!! Haber kanalları haberden başka herşeyi veriyor!

Türkiye'nin iki önemli haber kanalı yeni yayın dönemi planlarını açıkladı. Bu tabloya bakılırsa haber kanallarında haberden başka herşey var. Türk seyircisi demek ki böyle seviyor. Alan razı, satan razı! Hayırlı olsun!

Eklenme: 18 Eylül 2006 12:08 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 09:34

NTV yeni yayın dönemine haber kuşaklarında büyük bir değişimle giriyor. İzleyici artık haberle, sabahın ilk saatlerinden geceyarısına kadar ekranda birbirini izleyen ve tamamlayan kuşaklarda buluşuyor. Her kuşakta ekranda ayrı bir haberci, kameranın arkasında ayrı bir ekip var.

YENİ YAYIN DÖNEMİNDE NTV'DE HABERİN 6 AYRI DURAĞI VAR

Güne Başlarken:
Duygu Canbaş ve Erhan Ertürk bu sezon da günün ilk haberlerini ekrana taşıyan ikili... Günün ilk gelişmelerini, siz uyurken Türkiye'de ve dünyada olan biten herşeyi, gazete manşetlerinden haberleri, izleyiciye günboyunca rehberlik edecek hava ve yol bilgilerini onlardan izleyeceksiniz. Hafta içi her gün 07.00'den 10.00'a kadarHaber Merkezi: Mirgün Cabas öğleden sonraları NTV haberin sözcülüğünü yapıyor.
Can Kozanoğlu ile birlikte izleyicinin gündemiyle habercilerin gündemini buluşturuyorlar..


Günün sıcak gelişmeleri, NTVMSNBC okurlarının ilgi duyduğu haberler, gündemin en önemli konusuna dair ayrıntılı röportajlar ve Halkın Sesi bu kuşakta ekrana gelecek.. Hafta içi her gün 15.00'ten 18.00'e kadar..

Hayatın Gündemi: Ahmet Yeşiltepe, hayatın meselelerine ekranda yer açıyor. Günlük hayatı şekillendiren en basit sorulara en kapsamlı cevapları arıyor. Hafta içi her gün 10.00'dan 12.00'ye kadar..


Günün İçinden: Işın Eliçin günün gündeminin şekillendiği saatlerde ekranda... Tüm sıcak gelişmeler, canlı yayınlar, son dakika haberleri gün ortasında onun anlatımıyla ekrana yansıyacak. Hafta içi her gün 12.00'den 15.00'e kadar..

Akşam Haberleri:
Ece Özbek ve Celal Pir haber trafiğinin yoğun akşam saatlerinde yayında... NTV haber masası, muhabirlerin gün boyunca yerinde izlediği gelişmeleri, onlarca kaynaktan gelen binlerce haber ve görüntüyü süzüyor, bilmek isteyeceğiniz ve ihtiyaç duyacağınız her haberi, her bilgiyi sizinle buluşturuyor. Hafta içi her gün 18.00'den 20.00'ye kadar24 Saat: Banu Güven geceden haber vermeye devam ediyor... Gelişmelerin en hızlandığı, kafaların en karıştığı günlerin sonunda bile, olan biten herşeye en açık ve en ayrıntılı biçimiyle hakim olmak için...


Geceyarısından sonra, 24 +'da ise sanat, kültür ve topluma dair günün ve yarının en ilginç konuları, konukları... Hafta içi her gece 23.00'ten itibaren..


Ayrıca haber kuşakları NTV'nin iki klasik haber programıyla destekleniyor


Yakın Plan: Oğuz Haksever merak uyandıran, hakkında daha fazla şey bilmek isteyeceğiniz konuları ele alıyor... Konunun muhatapları, uzmanları, karşıtları aynı ekranda buluşuyor, izleyiciler hem bilgi, hem fikir sahibi oluyor. Haftaiçi her gün 15.15'ten itibaren

NTV'ye Sorun: İzleyiciler soruyor, NTV doğru isimlere ulaşıp doğru cevabı buluyor ve ekrana taşıyor.. Merak ettiğiniz her konu, cevabını aradığınız her soru için...
Celal Pir'in sunumuyla. Hafta içi her gün 14.15'ten itibaren...

Haftalık yayın programında ise yeni kuşaklar açılıyor, yeni program ve isimlerle de ekran güçleniyor.

NTV klasiği programlar, kültür-sanat gündemi, hafta sonu spor kuşakları, La Liga, Bundesliga ve Türkiye Basketbol Ligi maçları yeni dönemde de ekrana gelmeye devam ediyor.

NTV'nin deneyimle kadrosunun yanında programlarıyla; Emre Kongar, Mehmet Barlas, Can Dündar, Halit Kıvanç, Beyazıt Öztürk, Güzide Duran, Tayfun Talipoğlu, Hıncal Uluç, Haşmet Babaoğlu, Rıdvan Dilmen, Yekta Kopan, Asaf Savaş Akat, Mahfi Eğilmez, Deniz Gökçe ve Taner Berksoy her hafta ekrana gelecek.YORUM FARKI / HAFTA İÇİ DÖRT GÜN 20:00
NTV'de iki zıt görüş, iki dolu bakış ve iki farklı yorum. Mehmet Barlas ve Emre Kongar günün meselesine her akşam "Yorum Farkı"nda yüz yüze tartışıyor.

EKO DİYALOG / HER ÇARŞAMBA 20:30 (27 EYLÜL)
NTV klasiği Eko Diyalog tam kadro geri geliyor. 27 Eylül'den itibaren yeni sezona başlayacak Eko Diyalog'da üçlüye bu yıl Mahfi Eğilmez de katılıyor. Asaf Savaş Akad, Deniz Gökçe, Taner Berksoy ve Mahfi Eğilmez ile her Çarşamba ekrana gelecek.

BİRİ BANA ANLATSIN/ HER PERŞEMBE 20:30

Beyaz, Biri Bana Anlatsın diyor; Kadir Çöpdemir'in yardımıyla anlamaya çalışıyor. Biri Bana Anlatsın, 21 Eylül'de başlayacak…

N-MODA / HER PAZAR 12:05
Güzide Duran ile hayıtımıza yön veren akımlar her Pazar ekranda olacak. Güzellik, estetik, en moda akımlar, doğru giyinme klavuzu, parti açılışları, defileler ve haftanın kırmızı halısı programda yer alacak.


GÜZEL GÜNLER/ HAFTA İÇİ 11:15
Defne Sarısoy ile Güzel Günler, yeni dönemde haftanın her günü "Hayatın Gündemi" programın içinde saat 11:15'de ekrana gelecek.

GECE-GÜNDÜZ / HAFTA İÇİ 18:10
Yekta Kopan ile gece - gündüz, kültür - sanat… Gece Gündüz, mekanlardan canlı yayınla hafta içi 18:10'da yayınlanacak.

VE İNSAN/ HAFTA İÇİ 18:30
Oğuz Haksever'den Ve İnsan, yeni bölümleriyle hafta içi 18:30'da NTV'de.

HALİT KIVANÇ İLE USTALAR / HER PAZAR 11:10
Halit Kivanç İle Ustalar, yeni bölümleri ile her pazar 11:10'da NTV'de.

BAM TELİ/ HER CUMARTESİ 10:10
Tayfun Talipoğlu, yeni yol öyküleriyle geliyor. BAM TELİ her Cumartesi 10:10'da NTV'de.

90 DAKİKA / HER PAZARTESİ 20:30

Fuat Akdağ, Hıncal Uluç ve Haşmet Babaoğlu'nun yorumlarıyla katıldığı "90 Dakika"da haftanın spor olayları ve futbol gündemi tartışılacak.

EUROGOL / HER PAZARTESİ 22:00
Avrupa'dan maç özetleri Okay Karacan'ın sunacağı "Eurogol" ile her pazartesi 22:00'de NTV'de.


%100 FUTBOL /CUMA, CUMARTESİ, PAZAR 22:00
Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay ile her maçın ardından sadece futbol. Dilmen ve Onay bu sezon haftanın 3 akşamı Cuma, Cumartesi ve Pazar maçlarını sıcağı sıcağına canlı yayında değerlendiriyor.

 

www.ntvmsnbc.com

İşte CNN TÜRK ekranlarındaki yenilikler:
 
Ali Poyrazoğlu ile Ne Haber?
 
CNN TÜRK, Ali Poyrazoğlu'nun sunacağı yepyeni bir haber bilgi yarışması 'Ne Haber?'i ekrana getirmeye başlıyor.
 
Bu yarışmada kazanmak için dans etmeniz, komiklik veya cambazlık yapmanız hatta şanslı olmanız bile gerekmiyor... Bütün yapmanız gereken haberleri izlemek...
 
Poyrazoğlu, yarışmacıların ve stüdyo konuklarının gündemi ne kadar yakından takip ettiğini ölçüyor. 
 
Sibel Arna ile Trends
 
Moda ve tasarım dünyasındaki son gelişmeleri ilk bilen siz olun! Moda gündeminde neler oluyor? Ne giyilir? Ne yenir? Ne içilir? Nereye gidilir? Nerede kalınır? Kendi stilinizi kendiniz nasıl yaratırsınız?
 
CNN TÜRK, Sibel Arna'nın sunacağı Trends programında modadan bakım ve güzelliğe, stil ikonlarından gidilecek mekanlara ve dekorasyona kadar birçok konuyu derinlemesine inceliyor.
 
Trends'de, moda dünyasında konuşulanlar, sokak modasının nabzı, New York Fashion Week, Paris, Milano, Berlin defileleri, ünlülerin gardropları ve tasarımcılarla atölyelerinde özel röportajlar ekrana taşınıyor.
 
Muammer Brav ile Hayatım Sinema
 
Sinema sezonunu iple çekiyor, "film festivallerini kaçırmam" diyor, starların sırlarını merak ediyor ve kısacası "Hayatım Sinema" diyorsanız ekran başına!
 
Vizyona giren filmlerden, Türk sinemasındaki gelişmelere, dünya sinemasındaki trendlerden yeni çıkan DVD'lere, kamera önündeki ve arkasındaki isimlerle yapılan röportajlar ve setlerden son haberlere kadar sinema hakkında bilmek istediğiniz her şey Hayatım Sinema'da ekrana geliyor.
 
Fatih Türkmenoğlu ile Afiş
 
Kültür sanat haberlerini artık Afiş'te deneyimli gazeteci-televizyoncu Fatih Türkmenoğlu ile takip edeceksiniz..
 
Türkmenoğlu'nun sunacağı kültür sanat programı Afiş, gündemde olan gösterileri, sergileri, yarışmaları, oyunları ve sanat tartışmalarını izliyor, başarıları, hayalleri, sorunları ve çekişmeleri ekranlara getiriyor.
 
Fuayeler, kulisler, setler, dekorlar, sahneler ve atölyeler Afiş'in mekanı olmaya devam ediyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden canlı yayın...

Fatih Türkmenoğlu ile Afiş, yeni yayın dönemine, pazartesi günü saat 18.25'te, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden canlı yayınla başlıyor.
 
Festivalin öne çıkan filmleri, çok özel konuklar, gündeme oturan tartışmalar ve yarışma heyecanı, festival boyunca her gün canlı yayınla Afiş'te ekrana geliyor.
 
Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge
 
Tarafsız Bölge (isim, askerlik): Savaşta iki taraf yetkilileri veya kumandanları tarafından verilen kararla oluşturulan askerden arınmış bölge. Tarafsız Bölge tanımı değişiyor... Taraflar 'Tarafsız Bölge'de buluşuyor...
 
Ahmet Hakan yönetimindeki Tarafsız Bölge, konuklarıyla gündemdeki bir konuyu tartışıyor. Siyasetten magazine, sanattan spora tüm gündem maddeleri programda ele alınıyor.
 
19 eylül salı günü saat 21.00'da yeni yayın döneminin ilk programında Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan konuklarıyla Ankara'da, TBMM açılırken Türkiye ve siyaseti ele alıyor.
 
Fikret Bila ve Murat Yetkin ile Ankara Kulisi

Siyaset kulislerinde en çok konuşulanlar, henüz medyaya yansımayan söylentiler ve gözden kaçanlar... Ankara'nın en iyi gazetecileri Fikret Bila ve Murat Yetkin'le başkentin görünmeyen yüzü Ankara Kulisi'nde ekrana geliyor.  

Hayata +
 
Gençler gençler için üretiyor, Hayata +, gençlerin hayallerinin peşinden Türkiye'yi geziyor!
 
İzmirli gençler engellilere nasıl dans etmesini öğretecek? Maraşlı gençler yok olmak üzere olan orkideleri nasıl kurtaracak? Mersinli gençlerin gökyüzüne uzanan hayalleri neler? Batmanlı gençler kendi sorunlarına nasıl bir çözüm yolu buldular?
 
Hakkari'den İzmir'e, Kahramanmaraş'tan Çankırı'ya kadar Türkiye'nin 12 ayrı ilinde gençler hayal ettiler, hayallerini, sorunlarını ve arzularını projelere döktüler.
Emiyra Yılmaz'ın sunduğu Hayata + eylül ayından itibaren CNN TÜRK'te.
 
Quest Show
 
Meşhur olmanın, zengin olmanın, güzel olmanın, lider olmanın sırları… CNN International'ın ünlü sunucusu Richard Quest'in sıra dışı ve espirili sunumuyla Quest Show, artık CNN TÜRK'te ekrana geliyor.
 
Her bölümde ayrı bir sorunun cevabını arıyan Quest, işi bilenine soruyor. Gerekirse kendi de deniyor ve mükemmeliğin yolunu arıyor. Dünyanın en iyileri, sırlarını Richard Quest'le paylaşıyor.
 
Erdal Sağlam ve Eyüp Can ile Referans Noktası
 
Yeni yayın döneminde Eyüp Can, Referans Noktası programını Erdal Sağlam ile sunuyor.
 
Doğruların referansı Referans Noktası'nda Erdal Sağlam ve Eyüp Can ile Türk ekonomisine yön verenler ve gündeme damgasını vuran konular ekrana taşınmaya devam ediyor.

Suna Vidinli ile Bülten Aktüel
 
CNN TÜRK'te, haftaya damgasını vuran konu ve konuklar Suna Vidinli ile Bülten Aktüel'de ekrana yansıyor.
 
Suna Vidinli'nin hazırlayıp sunduğu Bülten Aktüel, ekonomi ve siyaset dünyasına yön verenleri konuk edip, iç ve dış politikanın nabzını tutuyor ve aktüel gündemi masaya yatırıyor.
 
CNN TÜRK Belgesel Kuşağı
 
CNN TÜRK, her çarşamba en iyi belgeselleri ekrana taşıyor. Öğretici, heyecanlı, anlaşılır, renkli ve keyifli belgeseller için CNN TÜRK belgesel kuşağını kaçırmayın. Yakında...
 
Mehmet Yaşin ile Yol Üstü Lezzet Durakları

Hürriyet gazetesi yazarı ünlü lezzetçi-gezgin  Mehmet Yaşin yepyeni bir programla CNN TÜRK ekranlarında...
 
Yol Üstü Lezzet Durakları'nda izleyici tam anlamıyla bir lezzet yolculuğuna çıkıyor. Akhisar'da Ramiz köfte, Bursa'da iskender kebap, Manisa'da Manisa kebabı, İzmir'de kumru  ve boyoz, Tire'de Tire köftesi, Ödemiş'te yağlı kebap, Salihli'de odun köftesi, Eskişehir'de çiğ börek ve Mudurnu'da saray helvası...
 
Programda aynı zamanda aşçılardan yemek tarifi alınıyor, yöreye özgü malzemeler tanıtılıyor, püf noktalar anlatılıyor. Program Ramazan'dan sonra başlıyor.
 
Ve haber...

"Haber gündeminin derinliklerini görebilmek için..."

CNN TÜRK'ün yeni yayın döneminde de Şirin Payzın ve Cem Öğretir ile Yeni Gün, Çiğdem Anad ile Ajans, Gürkan Zengin ile Editör, Başak Şengül ile Gece Görüşü ve Mehmet Sümer ile Yeni Gün Hafta Sonu haber kuşakları ekrana gelmeye devam ediyor.
 
Ekonomi
 
CNN TÜRK ekonomi servisi gün boyu ekonominin nabzını tutmaya, bültenler, programlar ile borsayı, döviz ve faiz piyasalarını izleyicileri için takip etmeye devam ediyor.

Türkiye'de borsa güne Enis Berberoğlu, Bilal Çetin ve Yiğit Bulut'un sunduğu ParaMetre ile başlıyor. Ahu Özyurt ve Deniz Bayramoğlu ile İş Yemeği piyasaların soluk aldığı iki seans arasında ekonomi molası veriyor.
 
Esra Tümen Dinçkök ile güneşin peşinden paranın izinden giden program Paranın İzi, Ebru Baki ile ekonominin ana haber bülteni Seans Analiz ekrana gelmeye devam ediyor ve Deniz Bayramoğlu ile para piyasalarının nabzı Piyasalar'la tutuluyor. Yiğit Bulut Finans Analiz'de, borsanın nabzını analiz ediyor.
 
Spor

Renkli kişilikleriyle öne çıkan Aziz Üstel, Ömer Çavuşoğlu, Faik Gürses ve tecrübeli isim Cem Yılmaz 'futbolmania'da cesur yorumlarıyla ekrana gelmeye, futbol severler Mustafa Denizli ve Nebil Evren ile futbolizm'de buluşmaya devam ediyor.
 
Smaç'ta Eski Milli Voleybolcu Metin Görgün, haftanın en önemli olayları ve maçlarını konuklarıyla irdeliyor.
 
Formula 1 heyecanı, Cem Adabük ile Yarış Günlüğü, Ece Üner ile Damalı Bayrak ve Nebil Evren ile Pit Stop programları ile 2006-2007 sezonunda da CNN TÜRK'ten ekrana geliyor.
 
Alp Özgen, Bağış Erten ve Banu Yelkovan Futbol Ekstra'da, futbolun gülen yüzünü ekrana taşıyor.

CNN TÜRK'ün deneyimli sunucularıyla sporun ana haber bülteni Spor Vizyon, sizin için tüm gelişmeleri takip ediyor.
 
Programlar

Taha Akyol ile Türkiye'yi düşünenlerin ve yönetenlerin programı 'Eğrisi Doğrusu', Uğur Dündar ile televizyon gazeteciliğinin amiral gemisi 'Arena', Cüneyt Özdemir ve Soner Yalçın ile haberciliğin 6 temel kuralı: '5N1K', Mithat Bereket ile günü yakalayacağınız program Manşet ve dünyanın dört bir yanından haberlerle Pusula, Sevim Gözay'ın sunduğu şehir trendlerini hikaye kurgusuyla analiz eden haftalık program 'Cosmopolis', Merva Ulusoy ile dünya devlerini yakın takibe alan 'Headquarters' ve iş dünyasını yakın takibe alan 'İş'te Gündem', Doğan Hızlan ve İhsan Yılmaz'ın sunduğu yazar ile okuyucuyu buluşturan 'Karalama Defteri', Şafak Ongan ile kaliteli müziğin 'Frekans'ı, Işın Gürel ile satır aralarını okumak ve anlamak için Farkında Mısınız?, Nebil Özgentürk ile serüven dolu hayat öykülerinin programı 'Bir Yudum İnsan', Elif Ilgaz ile 'Yaşama Sevinci', Tahire Demircan ile özel dünyaların kapılarını aralayan program 'Işıltılar', Yasemin Çongar ile Türkiye-Amerika ilişkilerinin incelendiği program 'Burası Washington', Ahu Özyurt ile 'Enerji Oyunu', Noyan Doğan'ın sunduğu 'Bakış', 'Objektif Bakış' ve Sami Altınkaya ile 'Çıkış Yolu'...
 
Ve tabii ki Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli ile hava durumu tahminleri yine CNN TÜRK ekranlarında olacak. www.cnnturk.com

Etiketler : , cnn türk, ntv