MedyaFaresi MedyaFaresi

Nihat Hatipoğlu Show TV'den kopya mı çekiyor?

MEDYAFARESİ ÖZEL- Dikkatli bir okurumuz uyarmasa biz de farkına varmayacaktık. Nihat Hoca bakalım bu iddiaya ne diyecek?

Eklenme: 24 Ağustos 2009 15:20 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 20:44

İŞTE MEDYAFARESİ'NE GELEN OKUR MAİLİ

Ramazan programlarında ilginç  bir detay gözümüze çarptı. Show tv Kabe'ne Dön isimli programı  iftara yakın, ana haber öncesi yayına sürüyor.

Programın bitiminde "Yarın aynı saatte şu konuları izleyeceğiz" diye tanıtım giriyor.

Sonra bir bakıyorsunuz bu tanıtımdaki konuyu o gece Nihat Hatipoğlu Star'daki sahur programında derinlemesine anlatıyor.

Nihat Hoca, Show tv'nin ertesi gün girdiği konuyu bir gün önceden sahurda anlatarak rakibini vurmaya çalışıyor.

En son örneği şöyle gerçekleşti;

Show'daki Kabe'ne Dön programı Pazar günü saat 17.00'de yayına girdi. Program sonunda "Yarın Peygamber Efendimiz Bedir Savaşı'ndan sonra müşriklerin mezarı başında neler söyledi konusunu izleyeceğiz"  diye tanıtım yapıldı.

Gece sahurda bir baktık saat 03.30 civarında Nihat Hatipoğlu "Peygamber Efendimiz Bedir'de müşriklerin mezarı başında neler söyledi "konusunu uzun uzun anlatıyor...

Show tv ise bu konuyu bugün saat 17.00'de yayınlayacak...

Yani sizin anlayacağınız Nihat Hatipoğlu Show tv'deki tanıtımları izleyerek program yapmaya başladı. Bu ona ne kadar yakışıyor, kendisini sorgulayıp, cevabını da kendisi verecek.

Allah'ın dinini anlatırken böyle ilginç reyting savaşlarına girmek, rakibinden konu çalmak ne kadar doğru sayın hocam..?

Show tv'deki arkadaşlar Mekke'ye Medine'ye gitmişler, günlerce çalışmışlar, emek harcamışlar... Bu emekten reyting darbesi vurmak uğruna uyanıklık yapıp alıntıda bulunmak dinen caiz mi?

İslam dininde anlatacak konu çok mu kısıtlı?... Nihat Hoca konu mu bulamıyor?

Bu gece sahurda bu sorulara cevap verirseniz sevinir, biz de burada yayınlarız...

Ve aynı zamanda da aydınlanırız Hocam!...