MedyaFaresi MedyaFaresi

Nihat Doğan'dan derbi yorumu

Nihat Doğan, yaklaşan derbiyi değerlendirdi.

Eklenme: 05 Nisan 2014 12:03 - Güncelleme: 25 Şubat 2016 16:24

İşte Nihat Doğan'un demeçleri:

Unutamadığınız derbi hangisi?

Belki 100 yıllarca konuşulacak iki derbi var biri Saracoğlu’nda kupa kazandığımız ve Souness’ın sahanın ortasına bayrak diktiği maç. İkincisi de bir çoğumuzun başta da benim Galatasaraylı olmamda en büyük etken olan İmparator Fatih Terim’in yönetiminde şampiyonluk kupasının Saracoğlu’nda kaldırıldığı derbi.

Derbinin favorisi sizce kim?

Derinin favorisi olmaz. Fenerbahçe’nin olaylı bir maçı vardı Samsun ile 4-0 falan bitmişti. Takımın 4’te 3’ü ceza almıştı o maçtan sonra. Belki de takımın yarısı PAF takımdan gelen futbolculardan kurulu kadrosu ile Fenerbahçe yendi bizi. Orta sahayı geçemediği maçta Johnson’un golü ile yenilmiştik. Bizim kupa finalinde 5 attığımız derbiyi hatırlıyorum. Galatasaray’da yönetimin hataları ile bu noktaya geldi. Bilerek böyle yapamazdın. Aziz Yıldırım “Galatasaray’ı nasıl durdururuz” dese Terim’i göndererek durdururdu. Yönetim kendi ayağına kurşun sıktı. Tekrar konuşulması doğru mu bilmem ama ben o zaman da söylemiştim bunları. Galatasaray dağılmış, ruhu bitmiş, yönetim basiretsiz kalmış, takıma sahip çıkamamış. TFF’nin üzerinde oynadığı oyunları bozamamış. Ben önümüzdeki sezondan da bir şey beklemiyorum. Galatasaray adına maç kazanılırsa taraftarın gücü ile kazanılacaktır.

Derbide nasıl bir atmosfer bekliyorsunuz?

Ortam ne olursa olsun Arena’daki gerilim Fenerbahçe Stadı’ndaki gerilimin yanına yaklaşamaz. Orada daha geçen yıl bir zorbalık olmuş. Galatasaray’ın şampiyonluğundan sonra stadı yaktılar, polis arabalarını yaktılar, sahaya girip gazetecilere saldırdılar. Galatasaraylılık ahlakında bu yok. En sorunsuz derbiler Fenerbahçe’ye kıyasla Galatasaray sahasında oynanmıştır. Hatta Süper Final döneminde Fenerbahçe’nin kazandığı maçtan sonra futbolcuların tahriklerine rağmen Galatasaray taraftarı sahaya inmemiş. Yine de Galatasaray taraftarının akl-ı selim davranacağına inanıyorum. Böyle bir gaza da gelmez Galatasaray taraftarı.

Skor Tahmini : 3-0