MedyaFaresi MedyaFaresi

Nevşin Mengü’den Süleyman Soylu’ya: Silivri soğuk yalnız sayın Bakan

Gazeteci Nevşin Mengü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum” sözlerine Twitter’dan yanıt verdi.

Eklenme: 12 Aralık 2019 22:15 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 22:24

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum” sözlerine Nevşin Mengü sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yanıt verdi.

Gazeteci Nevşin Mengü, “Silivri soğuk yalnız sayın Bakan” diye yazdı.

Soylu, bugün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bazı gazeteciler var ideolojik olarak kopmuşlar doğruyu görmüyorlar. Biz ne dersek diyelim bizi yok hükmünde görüyorlar. Biz onları ikna edemeyiz. Onlarla uğraşmam ama yazdıklarını okurum nasıl psikolojide olduklarını bilmem gerek. Ben gazetecilik mesleğini en çok eleştiren bir siyasetçiyim.''

''Bir gazetecinin hata yapma lüksü yoktur. Bizim vardır ama onların yoktur. Bir gazeteci bir iki kere hata yaparsa affedilir. Basın mensupları artık çok rahatlar. Bir dönemin gazetecileri çok emek verirdi. Şimdi dönüp her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum. Şuan eleştirerek düzeltilmesi gereken onca konu var ki anlatamam. Araştırmacı gazetecilik şu an yok neredeyse. Türkiye’de birçok şey üretilir. Beni affedin ama en ağır iş adliye muhabirliği oldu.”