MedyaFaresi MedyaFaresi

Nedim Şener'e bayraklı destek! Gazeteciler Taksim'de toplanıyor!

Nedim Şener'in arama yapılan Bakırköy'deki evinin bulunduğu mahallede gözaltılar bayraklı tepki ile karşılaştı.

Eklenme: 03 Mart 2011 15:06 - Güncelleme: 31 Mart 2016 05:26

Polislerin, Nedim Şener'in Bakırköy Kartaltepe Mahallesi Akın Yolu Sokak Oğuzhan Sitesi'ndeki evinde arama yapmaya başlamasının ardından bazı komşularının pencerelerine ve balkonlarına Türk bayrağı astığı görüldü.

Nedim Şener'in çok sayıda gazeteci dostu da evinin önünde bulunuyor. Medya Mahallesi'ni sunan Ayşenur Arslan ile Murat Sabuncu evin önünde. Nedim Şener'e destek vermeye gidenlerden biri de Milliyet'te aynı masayı paylaştığı Aslı Aydıntaşbaş...

NTV canlı yayınına katılan Aslı Aydıntaşbaş, "Haber, kitap yazmak dışında faaliyeti olmayan kişinin terör örgütü üyesi muamelesi görmesini kabul edemiyorum. O yüzden buraya destek için geldim. Espriyle takılıyorduk ama Nedim'den o kadar uzak ki böyle bir örgüte teröre bulaşmak... " dedi.

TAKSİM'DE GÖSTERİ OLACAK

Ergenekon'daki ikinci medya dalgasına bu kez gazeteciler sessiz kalmama kararı aldı. Yarın öğlen saatlerinde Taksim'de eylem yapılacak.

TÜRKİYE BU SABAH GÖZALTILARLA UYANDI

HRANT'I KORUYAMADIK NEDİM'İ KORUYALIM

Ayşenur Arslan aramalara tepki göstererek, "Türk basını artık ayağa kalktı. Tutuklu gazetecilere özgürlük platformu tarafından yarın Taksim'de meslektaşlarımıza destek için yürüyüş düzenlenecek. Uluslararası basın kuruluşları da bu olay üzerine harekete geçti. Şener canıyla bedeniyle bu ülkeye emanettir. Hrant Dink öldürülmeden önce bir yazısında güvercin tedirginliği ile yaşıyorum demişti. Hrant'ı koruyamadık Şener'i koruyalım" dedi.