MedyaFaresi MedyaFaresi

Necdet Özel'e icra şoku!

Basına yaptığı açıklamalar nedeniyle Genelkurmay tarafından orduevlerine girişi yasaklanan emekli Astsubay Ahmet Zengin, ödediği aidatları iadesi için Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e 10 TL'lik icra işlemi başlattı.

Eklenme: 20 Temmuz 2014 11:14 - Güncelleme: 16 Aralık 2015 22:00

Odatv.com internet portalının haberine göre emekli olduktan sonra basın sektöründe çalışan Ahmet Zengin’e, orduevlerine giriş yasağı kondu. 2 yıl orduevlerine girmesi yasaklanan Zengin ise daha önce ödediği aidatlarını geri alabilmek için Genelkurmay Başkanı Necdet Özel hakkında 10 TL'lik sembolik bir icra takibi başlattı. Yasak kararının kendisine ulaşması üzerine Zengin, çalıştığı süre içinde orduevleri için maaşından kesilen aidatlarını geri istedi.

Kırıkkale 4.İcra Dairesine 18 Temmuz'da müracaat eden Emekli Astsubay Ahmet Zengin, "26 yıl boyunca şerefimle görev yaptığım Türk Silahlı Kuvvetleri'nden onurumla emekli oldum. Emekli olduktan sonra medya sektöründe amatör olarak köşe yazarlığı yapmaya başladım. Bu arada, bazı televizyonlarda çeşitli konularda programlar yaptım. Yaptığım programlarda askeri camiada bazı aksayan konuları gündeme getirdiğim için Genelkurmay Başkanlığı tarafından astsubayların yararlandığı orduevlerine girmem yasaklandı. Bu haksızlığı hazmedemediğim için ben de yıllardır ödediğim aidatları geri istiyorum. Bunun için sembolik bir rakam için icra takibi başlattım.” dedi.