MedyaFaresi MedyaFaresi

Necdet Özel'den Suriye'ye sert uyarı!

Sınır bölgelerinde incelemelerini sürdüren Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, bugün sabah erken saatlerde Akçakale' ye geldi.

Eklenme: 10 Ekim 2012 10:05 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 15:44

Özel, Eski Gümrük kapısı olarak adlandırılan bölgede inceleme yaptı. 5 kişinin ölümüne yol açan top mermisinin düştüğü evi dışarıdan inceledi.

Özel, Suriye tarafından atılan topların isabet ettiği sınır hattında da incelemede bulunup askeri yetkililerden bilgi aldı.Özel, o sırada sınır hattında toplanan ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Ve elini yumruk yapıp havaya kaldırarak " Biz buradayız dimdik ayaktayız" dedi.

Genelkurmay Başkanı daha sonra 5 kişinin yaşamını yitirdiği top mermisinin isabet ettiği Ceylanpınar caddesindeki eve gitti. Ve dışarıdan bir süre evi izledi. Özel daha sonra Bolatlar köyündeki taziye çadırını ziyaret etti.
Şanlıurfa’nın, Akçakale ilçesinde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Kara Kuvvetli Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ziyareti sırasında savaş uçaklarının hareketliliğine sahne oldu.

  Uçak hareketliği saat 11.30 sırasında başladı. Diyarbakır 2’ci Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8‘inci Ana Jet üstünden havalandıkları öğrenilen F 16’lar, Şanlıurfa-Akçakale ve Suriye sınır hattında aralıklarla yaklaşık 1 saat boyunca uçuş yaptı. Hareketliliğin üzerine vatandaşlar bir süre gökyüzünde uçakları izledi.


DHA