Abone Ol

Nebati'den dikkat çeken Garo Paylan itirafı: Refah Partisi'ne...

Murat Kelkitlioğlu, Bakan Nureddin Nebati'nin HDP'li Garo Paylan'la geçmişte yaşadığı ilginç bir anekdotu yazdı.

Nebati'den dikkat çeken Garo Paylan itirafı: Refah Partisi'ne...

Murat Kelkitlioğlu, bugün yazdığı "Yeni müjdeler geliyor" başlıklı yazısında Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'la ilgili bir anektodunu da aktardı.

Bakan'ın izniyle bu detayı aktardığını belirten Kelkitlioğlu, Garo Paylan ile Bakan Nebati'nin geçmişte yollarının nasıl kesiştiğini yazdı.

Bakın Garo Paylan o dönem hangi partinin seçmeniymiş...

İşte Kelkitlioğlu'nun yazısındaki o ilginç bölümü...

Bakan Nebati, Meclis Plan ve Bütçe Komisyo’nundaki sunumunda yaşanan, fakat medyanın çok üstünde durmadığı bir anekdotu da paylaştı… Konu HDP’li Garo Paylan’la ilgili… Nebati, konuyu paylaşmadan önce Paylan’a sorduğunu, onun da sorun olmayacağını söylediğini de açıkladı…

İşte Bakan Bey’in anlatımıyla o anekdot:

'Ben Bakırköy’de kapatılan Refah Partisi ilçe başkanıydım. Aynı zamanda İstanbul Bakırköy’de kapatılan Fazilet Partisi’nin de ilçe başkanıydım. Yeşilköylü olmamız hasebiyle de Garo Paylan ve mensup olduğu cemaatle de önemli iletişimlerimiz olmuştur. Hatta Fazilet Partisi ilçe başkanıyken kendi ilçe listemizden bir Ermeni kardeşimizi il genel meclisi üyeliğinden de aday göstermiştik. Dolayısıyla gerek Kumkapı’da gerek Yeşilköy’deki ve Bakırköy’deki Ermeni Cemaatler'inde oldukça büyük ikramlarla karşı karşıya kalmış birisi olarak kendisinin de o dönemde mensup olduğum partiye de oy vermiş bir kardeşimizdir.'”

Murat Kelkitlioğlu'nun yazısının tamamı...