MedyaFaresi MedyaFaresi

Nazlı Ilıcak'tan Nagehan Alçı'ya sert tepki!

VİDEO- Nazlı Ilacak ile Nagehan Alçı arasında başlayan görüş ayrılıkları dün en tepe noktasına çıktı. Ilıcak, Alçı'ya böyle yüklendi...

Eklenme: 29 Haziran 2012 11:32 - Güncelleme: 29 Mart 2016 15:20

CNN Türk’ün hararetli tartışma programı Dört Bir Taraf, bu geceki prgramda yaşanan tartışmayla ’tarafların’ son dönemde aralarında yaşadıkları gerilimin su yüzüne çıktığı bir program oldu.

Nazlı Ilıcak’tan Nagehan Alçı’ya sert tepki!.. VİDEO

Ilıcak ve Alçı’nın programda karşı karşıya gelmesine başlaması ile siyasette AKP ile cemaatin karşı karşıya gelmesi arasındaki paralellik ise dikkat çekici. Özellikle Özel Yetkili Savcı’nın MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ifadeye çağırması ile siyaset alanında AKP ile Cemaat arasında bir gerilim oluşurken, bu gerilim Dört Bir Taraf’a Nazlı Ilıcak-Nagehan Alçı çatışması olarak yansımaya başladı.

Programın son bölümünde Ilıcak ile Alçı arasındaki gerilim had safhaya ulaştı. Hükümetin Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılarak yerine Terör Mahkemeleri kurulması için başşlattığı girişimi Nazlı Ilıcak sert biçimde eleştirdi.

Alçı ise buna karşın, "Peki hükümeti yargıdan kim koruyacak?" diye sorunca Nazlı Ilıcak, öyle ağır şekilde yüklendi ki, polemik ustası Alçı neye uğradığını şaşırdı ve uzun süre kendine gelemedi. Ilıcak’ın sert eleştirileri karşısında sesi titremeye başlayan Alçı’nın ağlamaklı hali ekrana da yansıdı.

KUSURA BAKMA AMA TAYYİP ERDOĞAN ARTIK MAĞDUR DEĞİL"

Ilıcak, Özel Yetkili Mahkemeler konusunda AKP’nin yanında yer alan ve "7 Şubat’ta yargı hükümetin yetki alanına müdahale etmiştir. Hükümeti yargının karşısında kim koruyacak" diyerek MİT Müsteşarı’nın yargılanmasını Başbakan’ın özel iznine bağlayan düzenlemeyi ve Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılmasını savununca Ilıcak’tan hiç ummadığı sertlikte tepki gördü.

Ilıcak, "Şimdi bak. Bu dönemin mağğdurları var. Bu dönemin mağdurları,artık başörtülüler değil. Bu dönemin maağduru artık iktidar değil. Bir kere bu zihniyetten sıyrılması lazım Tayyip Erdoğan’ın. 7 Şubat’ta (Hakan Fidan’ın ifadeye çaağrılması) diyelim ki onun yetki alanına müdahale oldu, bunu kabul edelim. O da tedbirini aldı. Şimdi bunun için senin kadar üzülemem her tartışmada. ’Vah vah nasıl müdahale etti’ diye" şeklinde konuşunca araya giren Alçı "Bu üzülme değil sadece hatırlatıyorum" diyerek Ilıcak’ın tepkisini yatıştırmak istedi.

TAYYİP ERDOĞAN’IN MAĞDURİYETİNİ DÜŞÜNMÜYORUM

Ancak Ilıcak, bu konuda yatışacak gibi değildi ve nitekim de yatışmadı. Nazlı Ilıcak, sert eleştirilerine şşu sözlerle devam etti: "Tayyip Erdoğan artık mağdur değil. Tayyip Erdoğan’ın mağduriyeti bitti. Mağdur kim şimdi? BDP’liler mağdur. Tutuklu öğrenciler mağdur. Gazzetecilr kısmen mağdur. Dolayısıyla biz bütün söylemimizi 7 Şubat mağduriyeti üzerine monte edip ondan sonra bütün gizli hükümleri içine saklayarak 3. Yargı Paketi’nin içine gizlenmesine kayıtsız kalamayız. Ben bir gazeteci oalrak Tayyip Erdoğan’ın mağduriyetini hiç düşünmüyorum. Mağdur deme artık. Tayyip Erdoğan çok mağdur oldu ama şu anda mağdur değil.

Ilıcak’ın bu sert salvoları karşısında Nagehan Alçı’nın gözlerinin yaşardığı ve Ilıcak’a cevap verirken sesinin titrediği görüldü.

Kaynak: Focus Haber