MedyaFaresi MedyaFaresi

Nazlı Ilıcak ve Zekeriya Öz'ün kartopu pozu

Nazlı Ilıcak'ın Zekeriya Öz ile kartopu oynarken çekilmiş fotoğrafları güne damgasını vurdu. Ilıcak, röportajında bu fotoğrafı "Öz'e hep taş atıyorlar. Ben de kartopu atayım dedim" notuyla yayınladı. Zekeriya Öz'ün daha önce kar topu oynarken fotoğrafları yayınlanmıştı. Fethullah...

Eklenme: 24 Şubat 2015 09:47 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 09:20

SAVCI ÖZ GÖREVDEN ALINDI KARTOPU OYNADI

 Ergenekon ve 17 Aralık operasyonunun mimarı eski savcı Zekeriya Öz, Nazlı Ilıcak'la kar topu oynadı. 

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz'le 17 Aralık'a ilişkin bir mülakat yaptı. Röportajda Ilıcak, Zekeriya Öz'le kartopu oynarken çekilmiş bir de fotoğrafını yayınladı. Ve bu fotoğrafın altına "Zekeriya Öz’e 'Hep taş atıyorlar. Ben de kartopu atayım' dedim" notunu düştü.

Zekeriya Öz bir süre önce gazetecilerle karşılaştığında kartopu yapıp atarken poz vermişti. Bu fotoğrafların yayınlandığı hafta, Fethullah Gülen'in bir sohbetinde kartopu oynayanlar için sarfettiği "Bunlar nasıl mahlukatlar, bunlar insan mı hayvan mı?" sözleri, Öz'e yönelik bir eleştiri olarak değerlendirilmişti.

Gülen, "Gurbet, Güzel Ahlak ve Katlanan Vazife" başlıklı sohbetinde şunları söylemişti:

"Istırap insanın tefekkür kabiliyetini ikiye, üçe katlar. Haddim değil, böyle dertsiz ıstırapsız insanları görünce, değişik bir mahluk görmüş gibi rahatsızlık duyuyorum. Bu Türkiye 'de umuma bakınca böyle, 'Oh ne güzel kar yağdı, top oynayalım, yuvarlanalım karda, kızak kayalım...' görünce böyle elimde olmayarak bunlar insan mı acaba hayvan mı diye... Kan seylapları insanları sürükleyip götürüyor. Dünya kan ağlıyor. Müslümanlar ıstırap içinde inliyor. Bayram sevinci ne demek, yılbaşı tatili ne demek? Otellerde kalma, eğlenme zevk etme ne demek? Bunları anlamada zorluk çekiyorum."