MedyaFaresi MedyaFaresi

Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’a müebbet şoku

FETÖ'nün medya yapılanması davasıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla yargılanan gazeteciler Nazlı Ilıcak ve Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler için müebbet hapis istendi.

Eklenme: 11 Aralık 2017 14:01 - Güncelleme: 11 Aralık 2017 14:35

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davada istenen cezalar belli oldu.

Gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın yargılandığı “Darbe çağrışımı”davasında duruşma savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

SAVCI MÜEBBET İSTEDİ: Savcı Altan kardeşler ve Ilıcak için, “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. İsimlerin arasında Altan kardeşler, Nazlı Ilıcak ve firari Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Tuncay Opçin de bulunuyor.

NAZLI ILICAK KENDİNİ SAVUNDU: Duruşmada Nazlı Ilıcak kendisini bir kez daha şöyle savundu: Yolsuzlukla mücadele edilmesini, iddiaların soruşturulmasını istemek FETÖ'ye hizmet midir?

DÜRÜST OLDUĞUM İÇİN YAZDIM: Dürüst gazeteci olduğum için yazdım. Evet, yolsuzluk yapanların hesap vermesi gerektiğini söyledim. Fakat bütün gazeteler yolsuzlukları manşetinden duyurdu.

YOLSUZLUK İDDİALARININ ÜSTÜNÜN ÖRTÜLMEMESİNİ İSTEDİM:Ben hükümet devrilsin isteyemem. AK Parti'ye oyumu veriyordum. Sadece yolsuzluk iddialarının üstünün örtülmemesini istedim.