Abone Ol

Nagehan Alçı'dan Sonra Bir Yandaş Gazeteci Daha Rotayı Ekrem İmamoğlu'na Kırdı: Ersoy Dede...

AKP yandaşı medyanın önde gelen isimlerinden TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede, Star gazetesindeki yazısında Ekrem İmamoğlu'nun "Kent Lokantaları" projesi için "hakkını teslim etmek lazım" ifadelerini kullandı.

Nagehan Alçı'dan Sonra Bir Yandaş Gazeteci Daha Rotayı Ekrem İmamoğlu'na Kırdı: Ersoy Dede...

Nitelikli dolandırıcılıktan hüküm giyen, Türkiye'den kaçtıktan sonra Avusturya tarafından sorgulanmak üzere ABD'ye iade edilen SBK Holding ve SBK Vakfı'nın Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığı iddia edilen gazeteciler listesinde yer aldığı iddia edilen TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede, Star gazetesindeki yazısında Ekrem İmamoğlu'nun "Kent Lokantaları" projesi için "hakkını teslim etmek lazım" ifadelerini kullandı.

Sezgin Baran Korkmaz’la yakınlığı nedeniyle TRT Ana Haber sunuculuğundan uzaklaştırıldığı iddialarına konu olan Ersoy Dede'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na övgü dolu sözler geldi.

Dede, Kent Lokantaları ve Halk Ekmek konusunda şu ifadeleri kullandı: "Sadece bu tür kooperatifler de değil. Bakın mesela Ekrem İmamoğlu'nu pek çok konuda en sert eleştirenlerden biriyim. Ama hakkını teslim etmek lazım ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kent Lokantaları' konsepti çok önemli bir seçenek. Sadece tek başına uygun yemek çıkaran bir tesis olmanın ötesinde piyasayı düzenleyici bir işlevi de var. Benzer şekilde tabldot usulü çalışan pek çok lokantanın fiyat düzenlemesini sağladı.

İBB Halk Ekmek de öyle. Hatta bu sırada belki bütün ilçe belediyeleri, uygun koşullardaki bir ya da iki ekmek fırınıyla kendi sakinlerine, Halk ekmek benzeri bir seçenek sunarak fırıncıların haksız ve ağır fiyatlarını baskılayabilirler. Neden yapmadıklarını anlamıyorum. 5 TL bir ekmek için çok acımasız bir fiyat. (Ekmek fiyatı 4 TL diyecekler. İstedikleri semtte istedikleri fırına birlikte gidip fiyatlara beraber bakalım. 5 TL...) Neyse bu şartlar altında ilçe belediyelerinin ekmek üretimi yapmaması büyük eksiklik. Bence buna da çalışırlarsa çok başka bir tablo ile karşılaşabiliriz