Abone Ol

Nagehan Alçı'dan Gonca Vuslateri’ye Ağır Eleştiri: Tam bir Kezban

Nahegan Alçı, Gonca Vuslateri'nin Oscar Ödül töreninde Will Smith'in eşinin rahatsızlığı hakkında espri yapan komedyen Chris Rock'a tokat atmasını desteklemesi üzerine sert bir açıklama yaptı. Gonca Vuslateri'nin şiddeti savunduğunu belirten Alçı, Vuslateri için 'Kezban' benzetmesini kullandı.

Nagehan Alçı'dan Gonca Vuslateri’ye Ağır Eleştiri: Tam bir Kezban

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Gonca Vuslateri'nin "Eline sağlık Will Smith. Şu dalga geçme, komodo taşlama sanatı diye gezen kıçı yere yakınlara cevap vermemiz için cesaret oldun. Hepsi bir yana aynısını yapardım. Benim de başka alternatifimin kalmadığı zamanlar oluyor" dediğini hatırlattığı bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Will Smith'in bile bir metinle özür dilediği magandalığı bir Türk kadın oyuncu hem de erkek şiddetini öven cümlelerle nasıl da savunuyor. İşte erkek-egemen ideolojinin kadınların zihninde egemen olması dediğim olay bu. Gonca Vuslateri'nin de beyninde feodalizmin kalıntıları var. Feminist bilinç sahibi olduğunu iddia eden kadın gidiyor ve bir anda karşımıza dün de ifade ettiğim gibi Z kuşağının tabiriyle 'Tam bir Kezban' çıkıyor. Beğendiğim bir oyuncu olan Gonca adına çok üzüldüm."

Vuslateri'nin daha sonraki tweet'inde "Will öyle bişi yaptı ki hem eline sağlık hem de söylediği söz yeterli olurdu. Oyuncunun kontrolsüzlükle ilgili kimseye bir gerçeklik borcu yoktur. Bizde olsa erkekler iş birliktelikleri bozulmasın diye karısıyla dalga geçen adamı eve after'a çağırırdı" dediğini de anımsatan Alçı, şunları yazdı:

"Hakikaten pes... Zaten her an parlayıp şiddete meyyal olan bu coğrafyanın erkeklerini 'Siz adam değilsiniz. İşte görün Will'den erkeklik öğrenin' havasında gaza getiriyor. Feodalizmin en pespaye versiyonlarından bir örnek bu.

Ve maalesef tek de değil. 'Çağdaş feminist' görünen birçok kadın da böyle düşünüyor. Onlara göre erkekler biz kadınların sahibi. Asla modern bir dünya görüşleri yok. Feodal kalıntı düşünceleri bunlar.