MedyaFaresi MedyaFaresi

Nagehan Alçı sevgilisinin PR'ını mı yapıyor? O iddiaya yanıt verdi!

Balçiçek İlter Nagehan Alçı'yı Oktay Ekşi ile ilgili yazdığı yazıda sevgilisi Rasim Ozan Kütahyalı'nın PR'ını yapmakla suçlamıştı...

Eklenme: 04 Kasım 2010 10:56 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 16:50
Kariyerizm ideolojisi

Medyamızdaki köşe yazarları ikiye ayrılıyor: Birinci gruptakiler liberalizm, Kemalizm, Marksizm gibi ideolojilere inananlar. Belli bir dünya görüşleri, değerleri var.  Buna göre yaşayıp, buna göre yazıyorlar. İkinci gruptakiler ise tek bir ideolojiye sahip: Kariyerizm ideolojisi. Onlara göre dünyadaki yegane hedef mesleki başarı. Yaşamı okumaları, değerlendirmeleri tamamen mevki, makam, para ve güç hırsı üzerinden.


***
'Kariyeristler'e göre bir yazar başka bir yazardan bahsetmişse bunun sebebi yalnızca kişisel hesap, PR, reklam. Hayatlarındaki temel endişe 'Bir yerlere gelmek-bir yerlerden gitmek' olduğu için hakiki bir siyasi ve ahlaki perspektif sahibi değiller. O nedenle de işleri zor. Dönemine göre bukalemun gibi değişmek zorunda kalıyorlar.

***
Bu 'kariyerizme tapanlar'dan biri olan Balçiçek İlter benim salı günü Oktay Ekşi ile ilgili yazdığım yazıyı tamamen kendi ideolojisine göre yorumlamış. Daha doğrusu kariyerizm ideolojisinin tesiriyle yazımı doğru dürüst okumamış bile.


***
Ben bu ideolojinin kurbanı olan İlter'in durumuna gülemedim, bu  haline gerçekten çok üzüldüm.

Nagehan Alçı/AKŞAM