MedyaFaresi MedyaFaresi

Müslüm Gürses müzesi açılıyor!

İki ay önce vefat eden Müslüm Gürses adına, memleketi Şanlıurfa'da müze açılıyor. Müzede ünlü sanatçının özel eşyaları sergilenecek

Eklenme: 23 Mayıs 2013 08:53 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 11:28

Sabah\'tan Ömer Karahan\'ın haberine göre; Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi ve Harran Üniversitesi; geçtiğimiz Mart ayında hayatını kaybeden Müslüm Gürses için memleketi Şanlıurfa\'da müze açıyor. Merhum sanatçının eşi Muhterem Nur; Gürses\'in eşyalarını kolilere doldurup \'Müslüm Gürses Müzesi\'nde sergilenmek üzere Şanlıurfa\'ya gönderdi.

MÜSLÜM GÜRSES’İN YORUMUYLA ASİ VE MAVİ -VİDEO-

ÖDÜLLER, KOSTÜMLER, CD\'LER
Önümüzdeki günlerde Şanlıurfa Balıklıgöl civarında açılması planlanan müzede; hayranları Gürses\'in özel eşyalarını yakından görebilecek. Sergilenecek eşyalar arasında; Gürses\'in sahne kıyafetleri, sazları, fotoğraf ve haberleri, ödülleri, resimleri, eski ve yeni albümleri, CD\'leri, plakları ve yüzlerce kişisel eşyası olacak. Ünlü sanatçının vefatından önce hazırladığı \'Ervah-ı Ezelden-Veda\' albümünün yapımcısı Yusuf Ziya Oran, müzenin açılışından sonra albümün tanıtımı için bir konser düzenleyeceklerini söyledi. Oran, konsere ve müzeyle ilgili etkinliklere Muhterem Nur\'un da katılacağını belirtti.

MÜSLÜM BABA DAILY TELEGRAPH’DA

Müslüm Gürses’in yasaklanan Açılsın Meyhaneler şarkısı!.. VİDEO

Müslüm Gürses’in ilk kez Ezan okuduğu o görüntüler!.. VİDEO

MÜSLÜM BABA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.. FOTO GALERİ

MUHTEREM NUR’UN GÖZYAŞLARI -VİDEO