MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteci Müşerref Seçkin'den polislere zam müjdesi! 400 ila 600 TL arası zam geliyor

www.Turkiyegundemi.com yazarı Müşerref Seçkin bugünkü köşesinde polis memurlarına zam yapılacağını müjdeledi. Bu yazı sosyal medyayı salladı.

Eklenme: 15 Mayıs 2018 22:09 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 08:43

Türkiye 24 Haziran seçimleriyle yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor.

Seçim öncesi zamlar ise politikacıların gündemini meşgul ettiği kadar memurların da gündeminde.

Seçime giderken emekliler başta olmak üzere peşpeşe gelen zam müjdeleri, birçok meslek grubunu da beklentiye sokmuştu.

Tecrübeli gazeteci Müşerref Seçkin de turkiyegundemi.com sitesindeki köşesini polis memurlarının zam beklentisine ayırdı.

İşte o yazı

Bir süredir seçim vaatleri arasında kendilerini bulamayan polis tanıdıklardan sık sık soru alıyordum. Askere 2 kez yapıldı bize niye yok" diye..Onlar için araştırdım. Polislere de 400-600 arası zam geliyor.

Hükümet seçim vaatleri için kesenin ağzını açtı. Emekliye ikramiye, borçlara yapılandırma vesaire vesaire..

İşe gidip gelirken beni tanıyan polisler "sessizce " soruyor. Bize doğru dürüst zam yapılmadı. Bu yıl askerlere 2 kez yapıldı. Bize niye yok. Bir araştırsan.."

Bana da güzel bir denk geldi. Bu işleri bilen bir kaynakla meclisteki lokantada karşılaştık. Bilgiyi verdi. Maliye bakanı ile İçişleri Bakanı iki kez Başbakanlıkta toplantı yaptılar. Polislere de 400-600 arası zam yapılıyor. Yakında açıklayacaklar.

Ben de köşemde 267 bin polis ve ailesini ilgilendiren bu bilgiyi paylaşayım dedim. Bu enflasyonda dertlerine derman olacak mı bilemem ama hayırlı olsun..

Müşerref Seçkin / Türkiye Gündemi