MedyaFaresi MedyaFaresi

Muhteşem Yüzyıl'da hangi sahne makaslandı? 12 dakikanın sırrı!

Show TV Genel Müdürü Saner Ayar, Muhteşem Yüzyıl'da bazı sahnelerin makaslandığını söyledi. Sebebi ise...

Eklenme: 14 Ocak 2011 10:13 - Güncelleme: 07 Mart 2016 12:50
RTÜK'ün uyarı cezası verdiği Show TV'nin Genel Müdürü Saner Ayar, protesto gösterilerine neden olan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin ikinci bölümünde sevişme sahnelerini yaklaşık 12 dakika kısalttıklarını söyledi.

Kanuni Sultan Süleyman'ı içki ve şehvet düşkünü gösterdiği gerekçesiyle bir kesim tarafından protesto edilen "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin 2. bölümündeki yatak sahnelerinin kısaltıldığı ortaya çıktı. Başrollerini Halit Ergenç ile Almanya'dan gelen Meryem Sahra Uzerli'nin paylaştığı dizinin önceki akşam 2. bölümü seyirciyle buluştu. Dizinin bu bölümünde haftalardır tartışılan Hürrem Sultan ile Kanuni Sultan Süleyman'ın halvet (yatak) sahneleri ekrana gelecekti.
Ancak çekimleri 2 gün süren bu sahneler kısaltılarak yayınlandı. Önceki gün RTÜK'ün 'tarihi kişiliğin mahremiyetine hassasiyet gösterilmediği' gerekçesiyle uyarı cezası verdiği Show TV'nin Genel Müdürü Saner Ayar, "Son dönemde maksadını aşan protestolar arttı. Olaylar daha fazla büyümesin diye önlem almak zorunda kaldık. Maalesef bu sahneleri kısalttık. Kanuni ile Hürrem'in sevişme ve öpüşme sahnelerindeki 12 dakikalık bölümü toplumsal hassasiyetleri göz önüne alarak kestik" dedi.

İŞTE O SAHNE -VİDEO-

MERYEM UZERLİ KİMDİR?