MedyaFaresi MedyaFaresi

Muharrem İnce: Sen çakma lidersin, hava durumu bile senden fazla izlenmiş

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Elazığ'daki mitingte konuştu.

Eklenme: 17 Haziran 2018 16:11 - Güncelleme: 17 Haziran 2018 16:29

İnce'nin konuşmasından satırbaşları:

Türkiye'nin devasa sorunları var. Bu sorunları yorgun bir adam çözemez. Taze kana ihtiyacımız var. Ne ile kavga ettiyse o yükseliyor, dolar ile kavga etti dolar yükseliyor, faiz ile kavga etti faiz yükseliyor. İnce ile kavga etti İnce yükseliyor.

Benim için ha başı kapalı ha açık, ha imam hatip lisesinde okuyan çocuk, ha fen lisesinde oturan çocuk. Benim anlayışımda insanları sınıflandırmak yok. Benim anlayışımda millet bir bardak çaya para bulamazken, kilosu 4500 TL olan çayı içmek yok. Ben garibanların adayıyım, sen sarayın.

O bana Bay Muharrem diyor, ben ona bay bay Recep diyeceğim. Bana köprü yapabilir misin diyor, Erdoğan sana söylüyorum: Sen fabrika yapabilir misin?

İNCE'DEN DANIŞTAY ÜYESİ ELEŞTİRİSİ

Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor, hakim milletvekili adayı ile birlikte esnaf ziyareti yapıyor, kaymakam milletvekili adayının mikrofonu tutuyor, general beni eleştirdiği toplantıda Erdoğan'ı alkışlıyor. Bu doğru değil, bu devlet böyle yürümez.

Sizlerden bir ricam var, 24 Haziran'a kadar herkes 3 kişiyi ikna etsin. Sonra işimiz bitmiyor, oyumuzu kullanacağız, sandıklar açılırken orada olacağız. İl seçim kurulunun önüne gideceğiz. Ben pazar günü oyumu kullanıp Ankara'ya gideceğim, YSK'nın önüne gideceğim.

İNCE'DEN ERDOĞAN'A REYTİNG YANITI

Çık karşıma televizyonda ekonomi tartışalım. Sen çakma lidersin. Hava durumu bile senden fazla izlenmiş. Benimle televizyona çık da biraz havan olsun.