MedyaFaresi MedyaFaresi

Müdürün türbanlı eşi oda bastı mı? THY'den açıklama geldi!

Gazetelerde yayınlanan bir haber ortalığı karıştırdı. Türk Havayollarında üst düzey bir yöneticinin türbanlı eşi olay çıkarmıştı. Peki bu olaya THY nasıl bir açıklama yaptı?

Eklenme: 23 Mart 2007 12:25 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 18:20

İŞTE THY AÇIKLAMASI

Bugün bazı internet sitelerinde yeralan "Türbanlı eş havalimanını bastı" şeklindeki haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur. Haberde iddia edilen şekilde bir olay yaşanmadığı gibi, adı geçen başkanlıkla ilgili herhangi bir atama yapılmamıştır.

Yer İşletme Başkanlığı'na vekalet eden Eğitim Koordinasyon Müdürü Veysel Özbulur, geçtiğimiz hafta vekalet görevinden affını isteyen dilekçe vermiştir. Yanlışlıklarla dolu haberde, ayrıca, personelimizin eşinin giyim tercihinin ön plana çıkartılması, personeli zan altında bırakacak ve ailevi hayatını etkileyecek özel yaşama saygısızlık taşıyan imalarda bulunulması son derece üzüntü vericidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O. Basın Müşavirliği

 

Airporthaber.com adlı internet sitesinin haberine göre. Türk Hava Yolları Yer İşletme Başkanı V. Ö'ın türbanlı eş havalimanından olay çıkardı. İddiaya göre V. Ö'un eşi havalimanına ziyarete geldi. Ancak Ö.'u makamında bulamayınca nerede olduğunu sordu. Kontuarda olduğunu öğrenince hemen oraya gitti. Kıskanç eş, kocasını hosteslerle konuşurken görünce bağırmaya başladı.
      Eşinin agresif tutumları nedeniyle şok olan Başkan, eşini sakinleştirmek için makamına götürmek istedi. Ancak gözü kararan kıskanç eş kavgayı yol boyunca sürdürdü. Eşine durumu anlatmaya fırsat bulamayan makamında da eşinin sözlü saldırısına uğramaya devam etti. Kıskanç eşin makam odasında da kavgayı sürdürdüğü, hatta masanın üzerindeki bazı eşyaları yerlere fırlattığı iddia edildi.
      Olayın duyulmasından sonra Yer İşletme Başkanı V.Ö, hemen başkanlık görevinden alındı, eski görev yeri olan Eğitim Koordinatörlüğüne gönderildi.Türk Havayollarında eşi benzeri görülmeyen olaydan sonra görevden alınan V. Ö'un yerine Ali Aykanat atandı.

milliyet

Etiketler : thy