MedyaFaresi MedyaFaresi

Miraç Kandiline müthiş Naat gecesi! Emel Sayın'la düet!

VİDEO- Türkçe Olimpiyatlar için Türkiye'ye gelen naat korosu ve Emel Sayın Miraç Kandili'ne özel hazırlanan programda gönülleri fethetti.

Eklenme: 17 Haziran 2012 00:21 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 00:28

Güzel Türkçeleriyle Türk halkını kendine hayran bırakan dünya çocukları, seslendirdikleri ilahi ve kasidelerle de göz doldurdu. Kitap tanıtım sunumu ödüllerinin verildiği gecede Prof. Dr. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri, Yunus Emre, Alvarlı Efe Hazretleri ve Esad Erbili Hazretleri’ne ait ilahi ve kasideleri seslendiren çocuklara sahnede Ünlü Sanatçı Emel Sayın, Ertuğrul Erkişi ve Hakan Aysev de eşlik etti.

Türkçe Olimpiyatlarında müthiş Naat gecesi Kandil için söylediler!.. VİDEO

Sinan Erdem Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen programa İstanbullular büyük ilgi gösterdi.

 Naat Gecesi, Fas-Türk Koleji’nden gelen öğrencinin okuduğu aşır ve Kur’anı Kerim meali ile başladı. Kuranı Kerim kıraatı ardından tekbir getiren dünya çocuklarına, yaklaşık 10 bin kişilik salon eşlik etti. Sözleri Refik Yıldız, müziği Ertuğrul Erkişi’ye ait ’Seni andım dün gece’ ilahisinde Azerbaycanlı Sema Sultanova’ya Sanatçı Emel Sayın eşlik etti. Duygularını, "Muhteşem bir organizasyon. Şu an çok duyguluyum. Beni davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim." sözleriyle anlatan Sayın, sahne arkasındaki çocukları tek tek kucaklayarak birlikte fotoğraf çektirdi. Sen Mevlayı sevende ilahisini Türkmenistanlı Ruslan Annamammedov ile birlikte opera sanatçısı Hakan Aysev söyledi. Aysev, "Birçok güzellikle İslam aleminin Miraç Kandili birleşti. Ben çok büyük geceler ve konserler yaşadım. Ancak hiç biri bu gece gibi olmadı. Opera ile ilahi söylenebileceğini gördük. Kandil bu şekilde de kutlanabiliyormuş. Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla bir arada olmak benim için çok mutluluk verici." ifadeleri ile duygularını anlattı. Sanatçı Ertuğrul Erkişi ise "Bu geceki program ile bizim değerlerimiz ve inancımız dünyanın dört bir tarafından gelen çiçekler miraç kandiline kokusunu verdi. Dünya insanları bu programın yapılmasına vesile olanlarla kültürümüzü tanıyor." şeklinde konuştu.

Değerli ilahiyatçıların eserlerini çalışan çocuklar, okudukları kitapları tanıttılar. Sunumlarıyla dereceye giren çocuklara ödüller verildi. Eserleri dünyada tanıtılan Prof. Dr. Hüseyin Algül, Prof. Dr. Abdullah Özbek, Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve Prof. Dr. Mustafa Karataş adına Yard. Doç. Dr. Fikret Soyalar dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi. Eserleri tanıtılan ilahiyatçılara ise ödüllerini eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Tayyar Altıkulaç ve 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü İbrahim Kafi Dönmez verdi.

Ödül töreninin ardından konuşma yapan Hayrettin Karaman, "Bu gece emek verenlerden ve himmet sarf edenlerden Allah razı olsun. Ben bunu küçük ölçekli ümmet tecellisi olarak vasıflandırmak istiyorum. Memleketleri, dilleri, alt kültürleri ve vatanları farklı olan bu gençler, bir dilden bu gece Allah’ı ve Allah Resülünü andılar." sözleriyle gecenin önemini anlattı.

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI’NDA MUHTEŞEM KAPANIŞ TÖRENİ! FOTO GALERİ

TÜRKÇE SEVDALILARI ŞEHİR TURU ATTI! FOTO GALERİ

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ŞİİR FİNALİNİ MENNATALLAH AHMED KAZANDI! VİDEO

İŞTE TÜRKÇE OLİMPİYATLARI KAZANANI RUSLAN ANNAMAMMEDOV! VİDEO

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ŞARKI FİNALİ’NİN KAZANANI BELLİ OLDU! FOTO GALERİ

ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI BAŞLADI! FOTO GALERİ

ÜNLÜLER TÜRKÇE SEVDALILARINI YALNIZ BIRAKMADI!