MedyaFaresi MedyaFaresi

Milliyet'ten şok manşet! Gazetelerin gündemi yine Baykal!

Türkiye'nin önde gelen gazeteleri yine ilk sayfalarını Baykal'a yapılan kasetli saldırıya gelen tepkilere ayırdı. İşte o manşetler

Eklenme: 10 Mayıs 2010 09:40 - Güncelleme: 22 Mart 2016 06:28

HÜRRİYET
Üstesinden geleceğiz

Siyasette deprem yaratan görüntülerde Baykal'la birlikte yer aldığı iddia edilen CHP Milletvekili Baytok, ''Ailemle birlikte bu sürecin üstesinden geleceğiz'' dedi.

MİLLİYET
Biliyorum bu devletin işi

Baykal, CHP'li Baytok'la görüntüleri için yakın çevresine ''Kurultay hesaplaşmasıyla ilgisi yok. Bu devlet işi'' dedi. Bu arada görüntülerin 8 yıllık değil daha yeni olduğu öğrenildi.

VATAN
'Bel altı vurarak siyaset yapılmaz'

Baykal'ı arayıp 'Geçmiş olsun' diyen Başbakan Yardımcısı Çiçek, ''Komplolardan artık Türkiye bıktı, usandı. Komplo sektörü maşallah yüzde yüz kapasiteyle çalışıyor'' dedi. 

RADİKAL
CHP ısrarlı: Sarıgül 'suikastçı'yı tanıyor

Gürsel Tekin, Sarıgül ile Baykal'ı vuracağı iddia edilen kişinin birbirlerini tanıdığını iddia etti: O şahıs Sarıgül'n bölgesinde yerel gazete yöneticisi.

AKŞAM
Liseye giriş yine tek sınav

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 3 yıl önce büyük  umutlarla uygulamaya koyduğu 3 aşamalı ortaöğretime geçiş sistemi iflas etti. İlk günden beri eleştirilen SBS kaldırılıyor. 8. sınıfta tek sınavla liseye giriş yöntemine dönülüyor.

HABERTÜRK
Aile kenetlendi

Yatak odası kasetinden sonra evine kapanan Deniz Baykal, dün çocukları, torunları ve eşi Olcay Baykal'la Anneler Günü'nü kutladı.

SABAH
'PKK işi Sevr'e kadar gidiyor

Suriye Cumhurbaşkanı Esad'dan PKK sorunu konusunda farklı saptama: ''Bugünün meselesi değil. Sevr'e kadar götürebiliriz.''

POSTA
Baykal'dan devam

CHP lideri Baykal ile CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu öne sürülen özel görüntüler 3 gün önce internette yayınlanmıştı. Bugüne kadar resmi açıklama yapmayan Baykal'ın yakın çevresine istifa etmeyeceğini ve 22-23 Mayıs'taki kongrede yeniden aday olacağını söylediği öğrenildi.

CUMHURİYET
'Jet Fadıl'a darbe
 
Kombassan ve Yimpaş'ın ardından kamuoyunda "Jet Fadıl" olarak bilinen Fadıl Akgündüz de yargıdan darbe yedi. 1990'lı yıllarda Avrupa'da kurduğu şirketlerle yurtdışındaki Türklerden milyonlarca dolar toplayan Jetpa'nın patronu Akgündüz'e karşı Türkiye'de açılan davaların reddi yönündeki yerel mahkeme kararları Jetpa mağdurları lehine bozuldu. Davalar önce Almanya ve İsviçre'deki şirketlere dava açılması ya da davanın doğrudan Fadıl Akgündüz ve Jetpa'ya açılamayacağı gibi gerekçelerle reddedilmişti.

YENİ ŞAFAK
Dalan'ın böceği

Ergenekon'un firari sanığı Bedrettin Dalan'ın siyaset, ordu ve iş dünyasından önemli isimlerle bir araya geldiği odasına dinleme cihazı yerleştirdiği belirlendi. Tekniker Özkan Bektaş, böceği Dalan'ın emriyle lambaya taktığını söyledi.

ZAMAN
12 Eylül'de bizi kullananlar, şimdi şehit cenazelerinde gençleri öne sürüyor

Anayasa reformunun gündeme gelmesiyle birlikte terörist saldırılarda artış gözlenirken, şehit cenazelerinde yaşananlar provokasyon endişelerini güçlendiriyor.