MedyaFaresi MedyaFaresi

Milli tenisçiler Özgen ve Eraydın yarı finalde

Milli raketler Pemra Özgen ve Başak Eraydın, Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nda teklerde yarı finali yakaladı.

Eklenme: 29 Ekim 2015 19:42 - Güncelleme: 31 Mart 2016 13:32

 Cumhuriyet Bayramı haftasında gerçekleşen geleneksel Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nda milli tenisçiler Pemra Özgen ve Başak Eraydın, teklerde yarı finale yükselmeyi başardı.
Toplam 25 bin dolar ödüllü ITF turnuvasındaki üçüncü sınavını 8 numaralı seribaşı Rus Polina Leykina önünde veren Pemra, kıyasıya bir maçın ardından adını son dörde yazdırdı. Klasmanın 218. basamağındaki Leykina'yı 6-1, 3-6, 7-5'le deviren Özgen, yarı finalde Hırvat Jana Fett ile oynayacak.

İstanbul'daki Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübü'nün bu yıl 16.'sını düzenlediği organizasyonda Başak da yoluna devam etti. Sırasıyla İtalyan ve Çek rakiplerini geçtikten sonra Rus Irina Khromacheva ile kozlarını paylaşan Eraydın, korttan 7-5, 6-0'lık setlerle galip ayrılmasını bildi.
Fıratpen Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası'nda yarın (30 Ekim Cuma) teklerde yarı final müsabakaları yapılırken, çiftlerde ise kupa sahibini bulacak. Maçlar saat 13.00'te başlayacak.

DHA

En Çok Okunan Haberler