MedyaFaresi MedyaFaresi

Dünya şampiyonu Kerem Kamal kimdir?

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçi Kerem Kamal Ermeni rakibini 7-2 yenerek altın madalyaya hak kazandı. Dünya şampiyonluğuna erişen Kerem Kamal kimdir?

Eklenme: 19 Ağustos 2019 00:13 - Güncelleme: 19 Ağustos 2019 11:18

Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçi Kerem Kamal dünya şampiyonu oldu. 

Avrupa ve dünya şampiyonu milli güreşçi Kerem Kamal, Cezayirli, Azerbaycanlı ve Kırgız rakiplerinden sonra Avrupa şampiyonu Ermeni rakibi Sahak Hovhannisyan'ı da finalde 7-2 yenerek grekoromende gençler dünya şampiyonu oldu. Böylece Kerem Kamal gençlerde üst üste 3'üncü kez dünya şampiyonu oldu.

KEREM KAMAL KİMDİR?

Kerem Kamal memleketi olan Manisa'da hayatını idame ettirmektedir.

Milli güreşçi günümüzde Akhisar Belediyespor kulübünün sporcusudur.

2018 yılında U23Avrupa Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan Kamal daha önce Avrupa Yıldızlar’da Altın, Dünya şampiyonluğu gibi bir çok başarının altında imzasını atmıştır.

Son kazandığı U23 mücadelelerine henüz 18 yaşında olmasına rağmen doktor raporu ile katılımı gerçekleşmiştir.


BAKAN KASAPOĞLU DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN KEREM KAMAL'I KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası grekoromen stilde altın madalya kazanan Kerem Kamal'ı tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu kutlama mesajında şu cümlelere yer verdi:
"Estonya'da düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası grekoromen stil 60 kiloda altın madalya kazanarak bizleri gururlandıran milli sporcumuz Kerem Kamal'i tebrik ediyorum."Papatya Mecit