MedyaFaresi MedyaFaresi

İYİ Partili Geçen: MHP’de tek adamlık bitti mi ki geri dönelim?

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Fuat Geçen, partinin gerçekleştirdiği 4. Olağanüstü Kurultay öncesinde partiyi dönüş çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin amacının İyi Parti’yi MHP’nin benzeri olarak tutmak ve onun büyümesini engellemek olduğunu söyledi.

Eklenme: 18 Ağustos 2019 12:25 - Güncelleme: 18 Ağustos 2019 12:57

TürkiyeGündemi özel haber / Hülya Karabağlı / Ankara

AKP’de milletvekili sırasında seçim bölgesi Hatay’da eş dost ve yakınlarına sağlanan ve  ‘ali dibo’ denilen işlerin üzerine gittiği için partisinden ihraç edilen Fuat Geçen, son bir yıldır İyi Parti'de Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi olarak görev yapıyor.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Fuat Geçen, Bahçeli’nin daha da kurumsallaşma yolunda olan İyi Parti’ye demokrasi talebi olan içindeki unsurların yöneleceğinden endişe ettiğini belirterek “Bir partinin kuruluş felsefesi parti içi demokrasi sıkıntısı yaşandığı için geldi arkadaşlar. MHP’de tek adamlık bitti mi ki oradan ayrılan arkadaşlar geri gidecek” diye konuştu.

İYİ Parti’nin son kurultayında çarşaf listenin tüm ezberleri bozduğunu, ‘Sağ kültürde çarşaf liste olmaz” diye anlatan Fuat Geçen, Genel Başkan Meral Akşener’i çarşaf liste ve parti içi demokrasi konusunda sürdürülebilir bir kararlılık içinde gördüğünü söyledi. Geçen, ‘Türkiye Gündemi’nin MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, İyi Partili isimlere dönün çağrısını da içeren sorularını şöyle yanıtladı:

“Bahçeli, İyi Parti’den devşirmeden çok…”

Sayın Bahçeli, İyi Parti’den bir devşirmeden çok MHP’den ya da ülkücü camiadan gelenlerden çok bazı aktörlerin yeniden partiye dönmelerini sağlamaktan çok İyi Parti'yi MHP’nin benzeri olarak tutmak ve onun büyümesini engellemek istiyor. Zaman zaman bu tür yaptığı çağrılarla, buradan gidenleri kadroda tutmazsanız bunlar bana gelir gibi bir algı oluşturarak İyi Parti MHP’den gelenlerle yönetilen ve MHP ile talebi olan bir konumda tutmak istiyor.

“Demokrasi talebi olan içindeki unsurların İyi Parti’ye yöneleceğinden endişe ediyor”

Haberin devamı için tıklayın