MedyaFaresi MedyaFaresi

MHP'de muhalif adayların imzalarını teslim eden avukatların açıklama yapması engellendi

MHP'de muhaliflerin olağanüstü kurultay için topladıkları 543 delege imzası, 3 avukat ve bir noter ile birlikte parti genel merkezine teslim edildi. İmzaları teslim eden avukatların parti önünde açıklama yapması partililer tarafından engellendi.

Eklenme: 15 Ocak 2016 18:05 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 10:52

Partide kurultay çağrısı yapan Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener, üst kurul delegelerinin topladığı 543 imza, 3 avukat ve 1 noter ile birlikte saat 16.00 sıralarında parti genel merkezine teslim edildi. İmzaları teslim etmeye gelen avukatları parti girişinde karşılayan görevliler genel merkez binasının içerisine kadar eşlik etti. Zaman zaman arbede yaşanan genel merkez içerisinde görüntü almak isteyen basın mensupları da güç anlar yaşadı.

MHP lider Devlet Bahçeli’ye muhalif isimler Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener’in 3 avukatı, noter ile birlikte 543 imzayı teslim ettikten sonra genel merkez çıkışında bekleyen gazetecilere açıklama yapmak istedi. Ancak bir grup partili, ‘açıklama yok’ diyerek avukatların açıklama yapmasını engelledi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplamayan avukatlar, partililer tarafından hızlı bir şekilde araçlarına bindirilerek parti merkezinden uzaklaştırıldı.
CİHAN