MedyaFaresi MedyaFaresi

Mevlüt Çavuşoğlu’dan Afrin açıklaması: Suriye rejimini yazılı olarak bilgilendirdik

Mevlüt Çavuşoğlu’dan Afrin açıklaması: Suriye rejimini yazılı olarak bilgilendirdik

Eklenme: 20 Ocak 2018 20:44 - Güncelleme: 20 Ocak 2018 20:47

Afrin operasyonuna ilişkin son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. TSK'nın Afrin’deki PYD-YPG unsurlarına yönelik başlatttığı Zeytin Dalı Harekatı konusunda Ankara, beklenmedik bir diplomatik temasta bulundu; Operasyon konusunda Esad rejimi de, yazılı olarak resmen bilgilendirildi.

Afrin operasyonu ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı.Türkiye'nin Afrin operasyonu ile ilgili Esad rejimine yazılı bildirimde bulunması , Suriye rejimi ile iç savaşın başından bu yana ilk diplomatik temas olması açısından önem taşıyor.

Suriye rejiminin yazılı olarak Zeytin Dalı operasyonu konusunda bilgilendirildiğini ise bizzat Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir televizyon programında açıkladı.

“HEDEFLERİN YÜZDE 95’İ VURULDU”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, harekat öncesi Suriye rejimine yazılı bilgi verildiğini, hedeflerin yüzde 95’inin vurulduğunu söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu NTV televizyonuna yaptığı açıklamada, “Harekatta siviller değil, teröristler hedef alınmıştır…Operasyonu havadan ve karadan yürütüyoruz. Teknik konularda askerlerimiz bilgi vermektedir. Hava sahasını kullanma ihtiyacı vardır, F-16’larımız hedefleri vurmuştur” dedi.

(Sözcü)