MedyaFaresi MedyaFaresi

Meteoroloji’den her bölgeye ayrı uyarı! Yoğun kar, don, yağmur, fırtına

Soğuk hava dalgası yurdu sardı ve etkisi azalsa da kendini göstermeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hava sıcaklıkları düşük seyretmeye devam edecek bazı bölgelerimizde yoğun kar görülürken, bazı noktaları ise don etkileyecek.

Eklenme: 27 Aralık 2018 09:02 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 09:08

Güneydoğu için ise kuvvetli yağmur uyarısı geldi. İşte Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahminlerini yayınlandı. Karlı ve soğuk hava dalgasının etkisi bir miktar azalsa da birçok noktada kendini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Sakarya, Ordu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Diyarbakır’da kuvvetli yağmur, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

KAR, YAĞMUR, DON UYARISI!

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Diyarbakır’ın kuzey ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI GELDİ!

Batı Akdeniz’de rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın cuma günü (28/12/2018) sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimleri ile Trakya çevrelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE °C, 8°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 6°C
Parçalı bulutlu

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, -2°C
Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 9°C
Az bulutlu

MANISA °C, 6°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 7°C
Az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 11°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

BURDUR °C, -2°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 10°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKSARAY °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

ESKISEHIR °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar; iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

BOLU °C, -2°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

DÜZCE °C, 2°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, -1°C
Çok bulutlu

ARTVİN °C, 3°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

SAMSUN °C, 5°C
Çok bulutlu

TRABZON °C, 6°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun olmak üzere genellikle kar, Iğdır ve Şırnak çevrelerinin ise karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 3°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM °C, 2°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

IĞDIR °C, 4°C
Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu

KARS °C, -1°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, kuzey ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı