MedyaFaresi MedyaFaresi

Merve Boluğur bölüm başına ne kadar para alacak?

Yapımcı Timur Savcı’yla \"Çalıkuşu\" dizisi için görüşmeye giden ama \"Muhteşem Yüzyıl\"ın kadrosuna dahil olan Merve Boluğur, ücretine zam yaptı..

Eklenme: 13 Ağustos 2013 10:20 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 09:10

Kuzey Güney’in ‘Zeynep’i Merve Boluğur, ‘Çalıkuşu’ dizisi için gittiği iş görüşmesinden ‘Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Nurbanu’su olarak çıktı. Boluğur, yeni sezonda TİMS Productions’un patronu Timur Savcı tarafından görüşmeye çağrıldı. Savcı, Türk sinemasının klasiklerinden olan Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanacak ‘Çalıkuşu’ dizisinde ‘Feride’ karakteri için Merve Boluğur’la görüştü.

MERVE BOLUĞUR İLE MURAT DALKILIÇ BİRLİKTE GÜNEŞLENDİ -FOTO GALERİ-

Uzun süren bir konuşmanın ardından Timur Savcı fikrini değiştirerek Boluğur’a ‘Çalıkuşu’ yerine ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde ‘Nurbanu’ karakterini oynaması için teklifte bulundu.  Boluğur, ‘Muhteşem Yüzyıl’da oynamayı kabul edince Savcı, daha sonra Fahriye Evcen’le ‘Feride’ karakteri için el sıkıştı. Böylece ‘Çalıkuşu’nda ‘Kamuran’ karakterine hayat verecek Burak Özçivit’in partneri son anda Fahriye Evcen oldu.
‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde ‘Sarı Selim’in (Engin Öztürk) eşi Nurbanu karakterine hayat verecek olan Boluğur, hemen rolüyle ilgili çalışmalara başladı. Kısa bir Bodrum tatilinin ardından İstanbul’a dönen ve Osmanlı tarihiyle ilgili kitaplar okuyan Boluğur, oynayacağı ‘Nurbanu’ hakkında bilgi topluyor. Oyuncu, önümüzdeki hafta oyunculuk derslerine de başlayacak. Yayınlandığı gün reytinglerde birinciliği kimseye kaptırmayan dizi, yeni bölümleriyle eylül ayında seyirciyle buluşacak.

Ücretine zam yaptırdı
‘Kuzey Güney’ dizisinde iki sezon boyunca bölüm başına 5 bin TL alan Boluğur, yeni dizisinde ücretini yükseltti. Bölüm başına 12 bin 500 TL’ye anlaşan oyuncu, 50 bin TL aylık alacak. Boluğur, böylece haftalık ücretine yüzde 150’lik zam yaptırarak kamera karşısına geçmiş oldu.

Milliyet / Sercan Kısmet

MERVE BOLUĞUR BİKİNİLİ YAKALANDI -FOTO GALERİ-

İŞTE MERVE BOLUĞUR’U KIZDIRAN ŞAKA -VİDEO-

MERVE BOLUĞUR İLK KEZ DEFİLEDE! FOTO GALERİ

MERVE BOLUĞUR SEKSİ POZLAR.. FOTO GALERİ

MERVE BOLUĞUR’UN GÖĞÜSLERİ.. FOTO GALERİ

MERVE BOLUĞUR NİŞANTAŞI ÇEKİMİ.. FOTO GALERİ