MedyaFaresi MedyaFaresi

Mersin'de polise silahlı saldırı!

Mersin'de polis merkezine yaklaşık 200 metre mesafeden silahlı saldırıda bulunuldu.

Eklenme: 22 Mart 2012 01:20 - Güncelleme: 26 Ocak 2016 22:24

Merkez önünde nöbet tutan çevik kuvvet polislerinin hedef alındığı saldırıda yaralanan olmadı.

Merkez Akdeniz ilçesi Şevket Sümer Mahallesi'nde bulunan Siteler Polis Merkezi'ne yaklaşık 200 metre mesafeden biri uzun namlulu olmak üzere 2 silahla, merkez önünde nöbet tutan çevik kuvvet polislerine yönelik saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmazken, polis merkezi de isabet almadı. Olayın ardından alarma geçen polis, saldırının yapıldığı bölgeyi kuşattı. Özel Harekat Şubesi, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, olayın ardından kaçan saldırganların yakalanması için bölgede operasyon başlatırken, Güneş Mahallesi 59131 sokak üzerinde yaklaşık 40 adet boş kovan bulundu. Saldırının, boş kovanların bulunduğu sokak üzerindeki bir inşaata yakın bölgeden düzenlendiği belirlendi. Olay yerinde yapılan incelemede ise biri uzun namlulu olmak üzere 2 silahın kullanıldığı belirlendi.

Polisin boş kovan incelemesi yaptığı sırada art arda duyulan 3 silah sesi, bölgede hareketliliğe neden olurken, saldırı sırasında yakındaki bir eve 8, diğerine 2, inşaat halindeki binaya ise 6 adet mermi isabet ettiği belirlendi. Mermilerden birinin, bir evin camını kırdığı görüldü.

Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, saldırının karakola 200 metre mesafedeki bir inşaattan rasgele ateş açılarak gerçekleştirildiğini belirterek, "Vatandaşların evlerine isabet etmiş. Polis merkezimizdeki personelimizde veya vatandaşlarımızda yaralanan yok. Şu anda takip devam ediyor. Mahalle kuşatıldı, araştırmalar devam ediyor. Ümit ediyoruz en kısa sürede failleri yakalar adalete teslim ederiz" dedi. Öksüz, saldırganların 2 kişi olduğunu düşündüklerini de sözlerine ekledi