MedyaFaresi MedyaFaresi

Meral Akşener: Tayyip Bey'in damadı FETÖ okulundan mezun

İyi Parti Genel Başkanı ve partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, “Bir FETÖ mücadelesi yaptığını iddia ediyorlar. Teflon tava gibi yapışmayacak sanıyorlardı üzerine. İsmail Kahraman'ın damadının hastanesine kayyım atandı. Tayyip Bey'in damadı da FETÖ okulundan mezun” ifadelerini kullandı.

Eklenme: 05 Haziran 2018 23:06 - Güncelleme: 05 Haziran 2018 23:12

"İnce'nin hitap ettiği kitle ile benim kitlem farklı"

İyi Parti Genel Başkanı ve partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, “Bir FETÖ mücadelesi yaptığını iddia ediyorlar. Teflon tava gibi yapışmayacak sanıyorlardı üzerine. Kadınlar bilir çizilirse yapışmaya başlar. Atma zamanı geldi.  İsmail Kahraman'ın damadının hastanesine kayyım atandı. Tayyip Bey'in damadı da FETÖ okulundan mezun” ifadelerini kullandı.

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. İşte Akşener'in konuşmasından başlıklar: 

"Medyada görünmüyorsanız başka bir yol buluyorsunuz. Kalabalık güçtür. Mitinglerim muhteşem. Sayın İnce'nin hitap ettiği kitle ile benim kitlem farklı. CHP'nin seçmeninin mutlu olduğu bir dönem İnce için. CHP'den bize gelecek olan geldi zaten. Bizim seçmen havuzumuz milliyetçi-muhafazakar kitle.

Hatay mitingim beni şaşırttı. Selçuklu coğrafyasında iddia ediyorum her şehirde vekil çıkacak.

'FETÖ' açıklaması

İki buçuk yıldır bana söyleniyor. MHP'nin genel başkanlığına aday olduğumdan beri söyleniyor. Siyasetçi kılıklı insanlar dedikodu yaptılar. İftira haline geldi. Ben dedim ki belge ve bilgi olanlar derhal savcılığa bvaşvursunlar dedim. İspatlamayanlar şerefsiz olarak geziyorlar. Bir FETÖ mücadelesi yaptığını iddia ediyorlar. Teflon tava gibi yapışmayacak sanıyorlardı üzerine. Kadınlar bilir çizilirse yapışmaya başlar. Atma zamanı geldi. İsmail Kahraman'ın damadının hastanesine kayyım atandı. Tayyip Bey'in damadı da FETÖ okulundan mezun. İşler ortada. Çaycısı, çorbacısı hapis, ihanet faslı uçtu gitti.

Kendilerine emanet edilmiş çocukları ziyan ettiler.

İlk iş olarak devlet kurumlarını denetleyeceğiz. Hazineden ne kadar alıyorlar, ne yapıyorlar. YÖK'ü kaldıracağız, TRT'yi satacağız. Milletin vergisini çarçur ediyorlar.

İttifak açıklaması

Gül'le ilgili menfi bir düşüncem yok. Her kim olursa olsun partimizin ilan ettiğim adaylığımı geri çekmeyceğimi söyledim. Aday ben bile olsam çatı adayı kabul etmeyecektim. Eklemeddin Bey vakası var. Gül'ün aday olmasını isterdim."

Erdoğan'ın Akşener'i konuşmaması

Benden korkuyor. Siz korktuğunuzu muhatap almazsınız. İkinci tur eğlenceli olacak."