MedyaFaresi MedyaFaresi

Meral Akşener: Bunlar Müslüman görünümlü münafıklar!

 Haber'de kendisiyle ilgili "Bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetleri var" denilen MHP'li Meral Akşener çok sert tepki gösterdi: Çok kızgınım, üzgünüm, dava açacağım

Eklenme: 11 Mayıs 2015 13:57 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 20:38

 A Haber ’de yayınlanan Gece Ajansı adlı programda konuşan Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas, MHP ’li Meral Akşener için “Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler” dedi. Bunun üzerine Latif Erdoğan, “Cemil Bey’in dediği çok önemli. O kaseti olan birisidir ve şu an esaret altındadır" diye konuştu. “Kaset nerede” sorusu üzerine ise Latif Erdoğan, “Kaset… biliyor da, paralelcilerin elinde bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetler var. Dolayısıyla o artık bir esire durumundadır. Ne derlerse yaptırırlar. Samanyolu’na da çıkar, hatta minarede röportaj yapacağız derlerse oraya da çıkar. Şu an acınacak halde. Bu kesin… Bunu ben bilgi olarak söylüyorum” yanıtını verdi.

AKŞENER’DEN SERT TEPKİ

Bu iddialar üzerine Rotahaber’den Filiz Akgün’e açıklamalar yapan Meral Akşener, “Havuz medyasındaki bu iftiralardan yeni haberim oldu avukatımla görüştüm mahkemeye vereceğim fakat çok sinirliyim, çok kırgınım, çok üzgünüm o yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum. Ben çok zor günlerden geçmişken böyle çirkin iftiralarla karşı karşıya kalmadım. Bunlar Müslüman görünümlü münafıklar!” ifadelerini kullandı. Akşener daha sonra Twitter’dan “Müslüman görünümlü münafıklar, Sizlerin bile bu kadar alçaklaşacağınızı düşünmemiştim. İnanmazsınız ama Nur Sûresini hatırlatırım” mesajını paylaştı.