MedyaFaresi MedyaFaresi

Meis Sitesi'nde yine olay! Yangın mı kundaklama mı?

MEDYAFARESİ ÖZEL- Daha önceleri fuhuş ve rant olayları ile gündeme gelen Meis Sitesi'nde şimdi de yangın çıktı.

Eklenme: 17 Mayıs 2013 18:34 - Güncelleme: 18 Mart 2016 06:04

Erdal Ergüler/ Medyafaresi.com

Apartman sakinleri olayların kundaklama olduğunu düşünüyor. Meis Sitesi'nde Hülya Sarmanlı'nın oturduğu 90 ve Sanem isimli bir travestinin oturduğu 91 numaralı dairelerde henüz bilinmeyen nedenlerden dolayı yangın çıktı. Yangın kısa sürede diğer daireleri de etkiledi.

7 kişinin oturduğu 92 numaralı dairedeki Seven Ali, "evde küçük çocuklarım vardı,  yangın esnasında onları çarşafa sarıp aşağıdaki balkona fırlatmayı bile düşündüm" dedi. Hülya Sarmanlı ise "evde uyuyordum, yanık kokusu aldım ve bir ses duydum kapıyı açtığımda alevler etrafı sarmıştı, kendimi balkona attım ve komşularımdan itfaiye çağırmasını istedim." dedi. Apartman sakinlerinden Hürriyet Aydın ise "burada yangın ilk defa çıkmadı, bu bir kundaklamadır, muhtemelen benzin döküp yaktılar, burayı fuhuş yuvası haline getirmek istiyorlar, kaos olsun, kargaşa olsun, aileler kaçsın istiyorlar" dedi. Hatıra Güneş isimli site sakini ise "bu olayı travestileri kaçırmak isteyenler yaptı, burada can güvenliğimiz yok, önce evlerimiz mühürlendi, şimdi de evlerimizi yakmaya başladılar" dedi.

Yangının etkileri 122 daireli Meis Sitesi'nin tamamında görülüyor. Bazı dairelerde yangın nedeniyle elektrik ve su yok.. Site sakinleri el birliği ile bu sorunları çözmeye çalışıyor.