MedyaFaresi MedyaFaresi

Mehmet Şimşek gazetecilere 5'er lira verdi!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kurban Bayramı'nı geçirdiği seçim bölgesi Batman'da, elini öpen çocuklar ve kendisini takip eden gazetecilerle bayramlaşarak, 5'er lira harçlık verdi.

Eklenme: 15 Ekim 2013 16:37 - Güncelleme: 20 Aralık 2015 07:10

Bakan Şimşek, gazetecilere verdiği harçlıktan sonra, "Bu parayı harcamayın, hatıra olarak saklayın" dedi.

Batman Valisi Yılmaz Arslan, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı bayramlaşma törenine katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kendisini takip eden gazetecilere de bayram harçlığı verdi.

Kültür merkezi binası önünde kendisini bekleyen 20 çocuğa zarf içinde 5\'er liralık harçlık dağıtan Bakan Şimşek, daha sonra töreninde karşısında gördüğü basın mensuplarına da cebinden çıkardığı paralardan 5\'şer lira verdi.

10 gazeteciye bayram harçlığı dağıtan Bakan Şimşek, "Sakın, bu paraları harcamayın. Yanınızda hatıra kalsın" dedi.

Bu arada paraların üzerine imza isteyen bazı gazetecilerin isteğini reddeden Bakan Mehmet Şimşek, "Bayram denilince kardeşlik iklimiyle birlikte, birlik ve beraberliğimiz pekişiyor. Demokratikleşme paketi bölgede güzel bir kardeşlik iklimi oluşturdu. Kurban Bayramı\'nın tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayramlar güzel günlerdir. Sabah 06.00\'dan beri yoğun bir ziyaret programımızı aksatmadan gerçekleştirdik" diye konuştu.

DHA