MedyaFaresi MedyaFaresi

Mehmet Barlas: Yollar yapan AK Parti kendini sansürcü söylemine mi teslim edecek?

RTÜK'e internette yayın yapan TV'leri de denetleme yetkisi verilmişti

Eklenme: 02 Ağustos 2019 17:04 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 17:07

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, RTÜK'e internet TV'lerini denetleme yetkisi veren değişikliği eleştirdi.

Barlas, AKP'nin İstanbul - İzmir otoyolunu açtığını, kamu bankalarının faiz indirdiğini hatırlatarak, "Bu tür güzel haberler arasında RTÜK'e interneti denetleme yetkisi veren yönetmelik maddesine ilişkin haberler, gündeme taş gibi düşmedi mi? Bu kadar başarılı icraata damga vuran AK Parti iktidarı, gerçekten RTÜK'ün mesela Netflix'i veya YouTube'u sansürlemesinin de mimarı mı olacak?" dedi. 

Barlas'ın "Faizi düşüren ve yollar yapan AK Parti kendini “Sansürcü” söylemine mi teslim edecek?" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Olağanüstü güzel haberler arasında, AK Parti iktidarı hedefine doğru ilerliyor. Önce İstanbul-İzmir arasındaki otoyolun açılış haberi var gündemde... Bu arada düşen faizler sonunda mesken kredilerine de yansıdı. Ziraat Bankası ve Vakıfbank konut kredi faizini 180 ay vade için yüzde 0.99'ya çekti. Demek ki durgunluk içindeki konut sektörüne müthiş bir hareketlilik gelecektir.

Sansür mü?

Bu tür güzel haberler arasında RTÜK'e interneti denetleme yetkisi veren yönetmelik maddesine ilişkin haberler, gündeme taş gibi düşmedi mi? Bu kadar başarılı icraata damga vuran AK Parti iktidarı, gerçekten RTÜK'ün mesela Netflix'i veya YouTube'u sansürlemesinin de mimarı mı olacak? İstanbul Belediye Başkanı seçiminin şokunu icraatla ve milleti kucaklayarak aşmak varken, AK Parti kendisini sosyal medyadaki "Sansürcülük hortluyor" içerikli gündeme teslim mi edecek?

Yazının tamamı için tıklayın

Etiketler : Mehmet Barlas