MedyaFaresi MedyaFaresi

Mehmet Ali Aydınlar Adliye'de! Kritik açıklama bekleniyor!

Türkiye Futbol Federayonu Başkanı Aydınlar, lig takvimiyle ilgili kararı açıklayacaklarını belirtti.

Eklenme: 25 Temmuz 2011 17:08 - Güncelleme: 18 Mart 2016 22:24
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, liglerin başlama tarihi ile ilgili bu akşam açıklama yapacaklarını kaydetti. Ardından aracına binerek yola çıkan Aydınlar şike soruşturmasının yürütüldüğü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gitti.

İstinye'de bulunan TFF binasında bazı TFF üyeleriyle bir araya gelen Mehmet Ali Aydınlar, binadan çıkışında basın mensuplarının sorularıyla karşılaştı.

İlk olarak, "Şu anda açıklama yapacak bir şey yok" ifadelerini kullanan Aydınlar, ligin başlama tarihiyle ilgili sorular üzerine ise, "Bu akşam saat 18.00-18.30 gibi bir açıklama yapacağız" diye konuştu.

SAVCI BERK VE AYDINLAR ADLİYEDE GÖRÜŞÜYOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, futbolda şike soruşturmasının yürütüldüğü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Bu arada yıllık izne çıkmasına rağmen soruşturma savcısı Mehmet Berk'in de adliyeye gelmesi dikkat çekti.

EN ERKEN 26 AĞUSTOS, EN GEÇ 9 EYLÜL

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetiminin, şike soruşturmasına ait dosyaları inceleyen Etik Kurul'un çalışmalarına zaman kazandırmak için Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi'ni en erken 26 Ağustos, en geç 9 Eylül'de başlatmayı planladığı öğrenildi.

Sıcaklıkları gerekçe göstererek, "Biz olduğumuz sürece Ligler Ağustos ayının sonundan önce başlamayacak" sözleriyle erteleme mesajı veren TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetiminin kesin kararını bugün saat 18:00 - 18:30 saatleri arasında açıklayacak.

EYLÜL'ÜN BAŞINDA İKİ MİLLİ MAÇ VAR

Milli takımın 2 Eylül'de Kazakistan ve 6 Eylül'de Avusturya ile oynayacağı Euro 2012 eleme grubu maçlarını da hesaba katan federasyon, futbolcuların form tutması için zaman kalmadığını ve 1-2 avrupa mücadelesi haricinde resmi maç oynamadan milli maçlara çıkılacak olmasının sıkıntısını da yaşıyor.

Öte yandan İstinye'deki TFF merkezinde kamera sistemi, parmak izi ve şifreli giriş çıkışı olan kozmik odada saklanan savcılığın gönderdiği dosyaların bulunduğu bu odaya sadece Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay giriyor.

İncelemelerin detaylı bir şekilde yapılacağı ve uzun zaman alacağı tahmin ediliyor.