Abone Ol

Mehmet Ağar'dan Mansimov'a Cevap! Cezaevine Helikopter Pistini Yaptıran MHP'li...

Mansimov, Ağar cezaevindeyken yakınına helikopter pisti yaptırdığını iddia etmişti. Mehmet Ağar, "Cezaevine helikopter pistini ben yaptırmadım, MHP'li başkan yaptırdı" dedi.

Mehmet Ağar'dan Mansimov'a Cevap! Cezaevine Helikopter Pistini Yaptıran MHP'li...

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, cezaevinde helikopter pisti yaptırdığı iddiasını yalanlayarak, "Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır" dedi.

Eski İçişleri bakanı Mehmet Ağar, organize suç işleri liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in çektiği videolarda kendisi hakkında söyledikleri ve iş insanı Mübariz Mansimov'la arasında geçenlere yönelik iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar, “İyi kötü bir ekmek tuz yemişiz biz böyle bir kahpelik yapmayız. Kimsenin arkasından da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı” dedi.

Ağar, şunları söyledi:

“Bir tanesine cevap vereyim. Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Milletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor." 

Halk TV’den İsmail Saymaz’a konuşan Mansimov Mansimov, Mehmet Ağar ile iş insanı Yusuf Uğur ve MHP'li milletvekili Saffet Sancaklı vesilesiyle tanıştığını söylemişti. "Ağar'a Ulus'taki evini bedelsiz verip kira almadığını; Yalıkavak Marina'daki benzin istasyonunu Ağar'lara armağan edip oğlu Tolga Ağar'ı yönetim kurulu başkanı olarak atadığını; Ağar cezaevindeyken her hafta ziyaret ettiğini hatta cezaevinin yakınına helikopter pisti bile yaptırdığını" iddia eden Mansimov Mansimov,  “Pensilvanya'ya Ağar'ın isteği üzerine ve kendi uçağıyla gittiklerini” söylemişti.