MedyaFaresi MedyaFaresi

Medyum Keto hayatını kaybetti! Medyum Keto kimdir?

‘Medyum Keto’ olarak bilinen ve bir dönemin fenomeni olan Hacı Aydoğan hayatını kaybetti.

Eklenme: 05 Mayıs 2019 08:40 - Güncelleme: 05 Mayıs 2019 08:46

Aydoğan'ın huzurevinde vefat ettiğini ve 3 kez beyin ameliyatı olduğunu açıklayan ses sanatçısı Onur Akay, kendisini medyum olarak tanımlayan Aydoğan'ın vefatını hakkında şunları söyledi:

‘Medyum Keto’ olarak tanınıyordu. Asıl adı Hacı Aydoğan olan ve Türkiye'de medyumların ekranlarda olduğu dönemlerde en ünlülerinden olan Keto'yu kaybettik. Bir canlı yayında Medyum Memiş’ten tokat yiyerek gündeme gelmiş ve daha sonra ekranlardan uzaklaşmıştı ve şarkıcılık bile yapmıştı.

İşte o video...

Biri 6 ay önce olmak üzere 3 kez beyin ameliyatı olan Keto, huzurevinde hayatını kaybetti. Kendisiyle bir seyahatte tanışmış ve sohbet etme fırsatı yakalamıştım. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

Medyum Keto kimdir?

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde bulunan Zergil Köyü'nde dünyaya geldi. Gerçek ismi Hacı Aydoğan olan Medyum Keto, uzun bir dönem Almanya'da yaşadıktan sonra Türkiye'ye yerleşti.

Keto, ilerleyen yaşlarda kendisinde metafizik ve olağanüstü hisler fark ettiğini açıkladı. Özellikle 1990'lı yıllarda sanat camiasından ve iş dünyasından ünlü isimlerin dikkatini çekmiş ve bazı siyasetçilerin danışmanı olarak da medyumluk yaptı.