MedyaFaresi MedyaFaresi

Medyafaresi.com Politika Kulisi: Davutoğlu hızlandı, Ali Babacan ne zaman sahaya inecek?

Medyafaresi.com Politika Kulisi: Davutoğlu’nun yanında aralarında eski milletvekili ve örgütlerden her türlü ‘baskıya’ direnecek kemik 50 kişi olduğu belirtiliyor.

Eklenme: 16 Ağustos 2019 12:05 - Güncelleme: 16 Ağustos 2019 12:54

31 Mart yerel seçimlerinden sonra siyasette başlayan hareketlilik hız kesmedi.  

İktidar partisi AKP’de içten başlayan kırılmada eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yeni siyasi parti çalışmalarına hız verdikleri mesajını verdi. 

23 Ağustos tarihinde Sakarya’da, daha sonra Manisa’da bir başka etkinliğe katılacak olan Ahmet Davutoğlu bu yaz araziye inerek, kendinden en çok söz ettiren ve medyaya bol fotoğraf veren isim oldu.

Meraklı gözlerin çevrildiği diğer isim, Ali Babacan konusunda soru işaretleri bulunuyor.

Babacan ve ekibinden doğrudan bir muhataplık olmaması da soru işaretlerini artıran bir faktör olarak ortada duruyor.

Kulislerde, “Babacan’ın şu ana kadar sahaya inmedi, peki inecek mi?” sorusu soruluyor. Türkiye’de hala siyasetin arazide yapıldığına dikkat çekenler, “Perde arkasında Abdullah Gül, vitrinde Ali Babacan diyorlar. Ama ortada kimse yok” yorumunu yapıyor.

Kemik 50 kişi

Kulislerde, Davutoğlu’na olan ilginin AKP tabanından örgütlere kadar giderek arttığı anlatılıyor.

Davutoğlu’nun yanında eski Milletvekili, eski belediye başkanı, il başkanı gibi örgütlerden olası  ‘baskılara’ karşı direnecek kemik kadrodan 50 kişinin hazır olduğu da ifade ediliyor. AKP’li 100 kişinin de Davutoğlu saflarında yer aldığı belirtiliyor.