MedyaFaresi MedyaFaresi

Meclis'te kadın gazetecilere taciz kavgası!

Meclis bahçesinde kadın gazetecilere dönük sözleriyle tartışmaya neden olan Zeyid Aslan, daha sonra Genel Kurul'da kavganın fitilini ateşledi.

Eklenme: 11 Temmuz 2013 21:37 - Güncelleme: 25 Mart 2016 05:06
Akp'li vekilden kadın gazetecilere şok sözler! bacak aranızı...

Hürriyet Gazetesi'nden Bülent Sarıoğlu'nun haberine göre; Gündüz Meclis bahçesinde başlayan gerilim akşam Genel Kurul'a taşındı. Muhalefet partilerinden kadın milletvekilleri Genel Kurul'da Aslan'ı kınarken, diğer AK Partililerin kadına tacize sessiz kalmamasını istediler. Başkanlık Divanı kürsüsüne gelerek toplu halde söz isteyen kadın milletvekillerine ise Başkanvekili Sadık Yakut "Böyle bir usulümüz yok" diyerek söz vermedi.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "Çok çirkin, ağıza alınmayacak sözler sarfetmiştir. Bu milletvekilini kınıyoruz ve AKP Grup Başkanvekillerinden de açıklama bekliyoruz" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den tepki göstermesini isterken, konuşması sırasında salonu terk eden Şahin'i eleştirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın yanına gitmesinin ardından Zeyid Aslan söz aldı. Meclis bahçesinde insani bir halinin görüntülenip yayınlanmasına diğer milletvekillerinin tepki göstermemesini eleştiren Aslan, "Belki örnek uygun olmamış olabilir, ama bunu kadın erkek diye ayırmak yanlış. Kadınlıkla alakası olmayan sözlerdir" dedi.

Hürriyet Gazetesi'nden haberin devamını okumak için tıklayınız!