MedyaFaresi MedyaFaresi

Açılış konserinde genç kemancı Çağıl Çelik büyüledi

MERSİN Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) yeni sezon açılış konserinde solist olarak sahneye çıkan keman virtüözü Çağıl Çelik, performansı ile sanatseverleri büyüledi.

Eklenme: 01 Ekim 2016 22:45 - Güncelleme: 02 Ekim 2016 09:23

Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleşen konseri, Vali Yardımcıları Cezmi Türk Göçer, Süleyman Deniz, Kültür ve Turizm İl Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, MDOB Sanat Yönetmeni ve Müdür Vekili R. Ufuk Kasar, Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan ile çok sayıda sanatsever izledi. 
İtalyan Şef Lorenzo Coladonato'nun yönettiği konserde orkestra sanatçıları, Bedric Smetana'nın 'Moldau', Camilie Sanit-Saens 'Ölülerin dansı' eserlerini seslendirdi. Marina Kvlıvidze'nin başkemancı olarak görev aldığı konserde, keman virtüözü Çağıl Çelik, solist olarak yer aldı Çelik, Jules Massenet'in 'Meditaiton' adlı eserini kemanı ile seslendirerek salonda bulunanları adeta büyüledi. Eserin tamamlanmasının ardından konsere gelenler Çelik'i uzun süre alkışladı.
Konserin diğer bölümünde ise orkestra, Edvard Grieg'in 'Peer Gynet Süit', Antonin Dvorak'ın 'Slav dansları', Johannes Brahms'ın 'Macar dansları', Modest Mussorgski'n 'Çıplak dağda bir gece' ve Pyotr İlyiç Çaykovski'nin ‘İtalyan Kapriçyosu' adlı eserlerini seslendirdi.
Bu arada, MDOB 8 Ekim Cumartesi günü librettosunu Ekrem Reşit Rey'in yazdığı Haldun Dormen'in yönetmenliğinde sahneye koyduğu 2 perdelik 'Lüküs Hayat' operetini seyirci ile buluşturacak