MedyaFaresi MedyaFaresi

Marmaris'te tatilcilerin deniz ve güneş keyfi

Marmaris'te, dokuz günlük bayram tatili nedeniyle plajlar doldu taştı. İlçe sahillerini dolduran tatilciler renkli görüntülere neden oldu.

Eklenme: 11 Eylül 2016 19:26 - Güncelleme: 11 Eylül 2016 20:22

Marmaris ilçe merkezinden İçmeler Mahallesi'ne kadar uzanan 11 kilometrelik mavi bayraklı sahil şeridindeki plajlar, tatile gelen vatandaşların akınına uğradı. Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 34, yüksek nem ile birlikte hissedilen sıcaklığın 40 derece olduğu ilçede deniz suyu sıcaklığı 23 olarak ölçüldü. Bunaltıcı sıcak nedeniyle serinlemek için denize girip, güneşlenen ve heyecan yaşamak için su sporları yapan tatilciler, şehir ortamından uzak kalmanın keyfini yaşadı.

Bayram tatili için yazlıklarına ve konaklama tesislerine gelen vatandaşlar, aileleriyle gün boyu deniz ve güneşin tadını çıkardı. Bazıları şemsiye altına kitap okumayı tercih ederken, bazıları da denize çektikleri şezlonglarında uzanarak bronzlaşmaya çalıştı. Baçı tatilciler, jetski, muz ve deniz paraşütü gibi su sporlarıyla heyecan yaşadı. Tatillerini dolu dolu geçirmek isteyen bazı aileler sabah saatlerinde Kordon Caddesi'nde bulunan günü birlik gezi tekneleri ile cennet koyları gezdi. Kimileri ise turistik Selimiye, Orhaniye ve Bozburun Mahallesi'nde at ile jeep safarilerine katıldı.

Kurban Bayramı tatili için ilk defa Marmaris'e eşi ile gelen Şerife Dilger, "Doğası ve denizi cennetten bir köşe gibi. Eşimle gün boyu deniz ve güneşin tadını çıkartıyoruz. Dokuz gün boyunca yaptığımız tatil planı ile çeşitli kültür gezileri ve aktivitelere katılacağız. Dolu dolu bir bayram tatili geçireceğiz" dedi.

TATİLCİYE SU SPORLARINDA İNDİRİM
İlçe merkezinden turistik İçmeler Mahallesi'ne kadar uzanan sahil şeridinde kurulu 22 su sporları istasyonları tatilciler için indirim kampanyası başlattı. Marmaris Su Sporları Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Tunç, "Kurban Bayramı'nda vatandaşlarımızın su sporlarından faydalanmaları için yüzde 30 ile 50 arasında indirim başlattık. Ayrıca su sporları öğrenmek isteyen tatilcilerimize sertifikalı ekiplerimizle eğitim veriyoruz. Herkesi cennetten köşemize tatile bekliyoruz" dedi.


dha