MedyaFaresi MedyaFaresi

Marmara'nın Bodrumu Çınarcık, tatilcileri bekliyor

YAZ aylarında, deniz, kum ve eğlencesi ile 'Marmara'nın Bodrum'u' olarak bilinen Çınarcık, Ramazan bayramı ve yaz sezonuna hazır.

Eklenme: 25 Haziran 2016 12:20 - Güncelleme: 25 Haziran 2016 15:22

Belediye Başkanı Avni Kurt, 14 bin nüfuslu ilçeye bu yıl tatil yapmak için 300 bin kişinin gelmesini beklediklerini söyledi.
Marmara Denizi'nde en güzel sahile kumsala sahip ilçelerden biri olan Çınarcık, Ramazan Bayramı ve sonrasındaki yaz tatiline hazır. Çınarcık Belediye Başkanı CHP'li Avni Kurt, öncelikle 10 bin kişinin denize girebileceği 4 kilometre uzunluğundaki Teşvikiye Kum Plajı olmak üzere tüm sahillerin temizlendiğini söyledi. Çınarcık'a olan ilginin her geçen gün arttığını belirten Belediye Başkanı Avni Kurt, şöyle dedi:
"İstanbul'a yakın olmamız Çınarcık'ı cazip hale getiriyor. Yaz sezonu için tüm hazırlıkları tamamladık. Tek problemimiz bazı bölgelerde devam eden su hatlarının yenilenmesi çalışmaları. Bunlarda Temmuz ayı içersinde bitecek. İlçemizde yazlık evleri bulunan ailelerin bir çoğu geldi. Diğerlerinin de bayram ve sonrası dönemde gelecekler. Gündüz denizi, kumu ve güneşi, gece ise eğlencesi ile Çınarcık gerçekten çok güzel bir yer."
Belediye Başkanı Avni Kurt bu sezon ilçelerinde en az 300 bin kişiyi ağırlayacaklarını ekledi.
dha