MedyaFaresi MedyaFaresi

Marmara Adası'ndaki yangın kontrol altına alındı

Balıkesir'in Marmara Adası'nda, öğle saatlerinde başlayan orman yangını yaklaşık 11 saat sonra kontrol altına alındı. Bilanço hakkında bilgi veren Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, 80 hektarlık bir alanın kül olduğunu açıkladı.

Eklenme: 12 Ağustos 2019 23:43 - Güncelleme: 12 Ağustos 2019 23:45

Adanın Mestanağa mevkisinde gündüz saatlerinde çıkan ve akşam üzeri kontrol altına alınan yangın, bölgeye yakın Çınarlı Mahallesi'ndeki ormanlık alana sıçradı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Bunun üzerine bölgedeki ekipler Çınarlı Mahallesi'ne sevk edildi. Yerleşim yerlerine yakın olduğu bildirilen yangına çok sayıda ekip ve çevredeki vatandaşlar müdahale etti. Yangında 2 ev ve jandarma lojmanları yandı, 60 ev tahliye edildi, çok sayıda hayvan telef olurken ve 4'ü itfaiye eri 19 kişi dumandan etkilendi.

Yangının kontrol altına alınmasından sonra açıklama yapan Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, 80 hektarlık bir alanın kül olduğunu duyurdu.

BELEDİYE BAŞKANI "ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI" DEMİŞTİ

Rüzgarın etkisiyle akşam saatlerinde yeniden başlayan yangın hakkında bilgi veren Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy,rüzgarın çok etkili olduğunu belirterek, "Bir helikopter yetersiz kalıyor. Üst kesimlerde bulunan ahırların ve içindeki hayvanların ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Telef olan hayvanların olduğu yönünde bilgi alıyoruz. Elimiz kolumuz bağlı, yangın yerleşim yerine ulaştı" diye konuşmuştu.