MedyaFaresi MedyaFaresi

Mardin'deki şehit acısı Trabzon'a ulaştı

Nusaybin İlçesi'nde devam eden operasyonlarda, PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Astsubayın baba evine acı haber ulaştı.

Eklenme: 12 Nisan 2016 23:41 - Güncelleme: 13 Nisan 2016 08:31

Fatih TURAN/TRABZON, (DHA)– MARDİN’in Nusaybin İlçesi'nde devam eden operasyonlarda, PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Astsubay Tevfik Ayhan Gençleşen'in Trabzon’daki evine acı haber ulaştı.

Trabzon Garnizon Komutanı Albay Okçin Akşit, Mardin'in Nusaybin ilçesine süren operasyonda PKK’lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Astsubay Tevfik Ayhan Gençleşen'in Erdoğdu Mahallesi’ ndeki evine giderek şehidin eşi Dudu Özmen Gençleşen’e acı haberi verdi. Şehit Astsubay Gençleşen'in Erdoğdu Mahallesi'ndeki evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

Daha önce Trabzon 4. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nda görev yapan ve gönüllü olarak Mardin’e giden Astsubay Tevfik Ayhan Gençleşen’in Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan eşi Dudu Özmen Gençleşen de acı haberi aldıktan sonra Sivas’a gitti. Sivaslı olan şehit Astsubay Gençleşen'in bir süre önce soysal medyadaki hesabından 7 yaşındaki kızı Ece Gençleşen ile çekinilmiş fotoğraflarla paylaşımda bulunduğu, eşinin ise Muğlalı olduğu öğrenildi