MedyaFaresi MedyaFaresi

Maganda saldırısına uğrayan diş doktoru Sena Koçak o dehşeti anlattı

İstanbul’da bir kadın doktor trafikte maganda saldırısına uğradı. Saldırıdan sonra FOX Haber'e konuşan diş doktor Sena Koçak o anları anlattı.

Eklenme: 14 Ağustos 2020 22:28 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 23:11

FOX Haber muhabiri Gülşah İnce'ye konuşan diş doktoru Sena Koçak maganda saldırısı sırasında yaşadığı korku dolu anları anlattı.

Sena Koçak şunları söyledi:

"İş yerimden çıktım evime ilerliyordum. Araçta tek başımaydım. Sinyalimi verip sağ tarafa doğru geçmeye çalıştım. O sırada kornaya yüklenmeye ve küfürler yağdırmaya başladı.

Aracın camları açık olduğu için sesi geliyor. Durdum orada 'bana küfür edemezsin' dedim kendimi savundum. O sırada yanıma yanaşıp tekrar küfürleri şiddetlendirmeye başladı.

Ağza alınmayacak şeyler söyledi. Yanındaki bayanlar da arkadan küfür ediyorlar bana. Bir yandan tehdit ediyor öne geç göstereceğim sana. Önümüzü kesti ilerleyen yolda. İndi aracından üstüme doğru yürümeye başladı." dedi.

İŞTE O VİDEO

Sena Koçak olayı sosyal medyada paylaşarak kadına şiddete dikkat çekmek istediğini de anlattı:

"Ne yaparsam yapayım ki hiçbir suçum yok hiçbir şekilde bunu yapamaz. İnsanlık dışı, vahşet bu, magandalık. Günümüzde zaten kadına yönelik sıkıntıları biliyorsunuz.

Benim oradaki amacım canım pahasına da olsa bu tarz insanları ellerini kollarını sallaya sallaya İstanbul'da gezmemeleri.

Orada bana bıçak çekebilir, canıma kast edebilirdi, yaralayabilirdi. Hiçbiri gözümün önüne gelmedi. Hep eski çığlıklar geldi aklıma. Haberde adını duyduğumuz şiddet gören kadınlar geldi.

O salınırsa can güvenliğimiz garantisini kim verecek. En ağır cezayı almasını istiyorum ki bir daha bir insana bu davranışı sergilemesinler"