MedyaFaresi MedyaFaresi

Lübnan ve İsrail arasında selfie krizi

Kainat güzellik yarışmasında Lübnan'ı temsil eden Saly Greige, "düşman devlet" İsrail'in temsilcisi Doron Matalon ile aynı karede poz verdiği için ülkesinde tepki çekti.

Eklenme: 18 Ocak 2015 21:15 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 10:44

ABD'nin Miami’kentinde Kainat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Lübnan’ı temsil eden Saly Greige, İsrail temsilcisi Doron Matalon ile aynı fotoğraf karesinde poz verdiği için ülkesinde tepki çekti.

Slovenya, Japonya, Lübnan ve İsrail temsilcilerinin yer aldığı ‘selfie’ pozunun ardından bazı Lübnanlılar, “düşman devlet” İsrail’in temsilcisiyle etkileşimi nedeniyle Greige’in yarışmadan çekilmesini istedi.

Sosyal medyada gelen tepkilere karşı kendini savunan Greige, İsrail temsilcisinin yarışma başladığından beri kendisiyle konuşmak ve fotoğraf çektirmek için uğraştığını ancak kendisinin yanaşmadığını söyledi.

Greige, Slovenya ve Japonya temsilcileriyle fotoğraf çekildikleri esnada İsrail temsilcisinin araya daldığını ve bu duruma engel olamadığını ifade etti.

İsrailli Doron Matalon, fotoğrafı Instagram hesabında paylaştı. Matalon, "Şaşırmadım ama üzüldüm" dedi.

Teknik olarak halen savaşta olan iki ülkenin sınırı 2006’daki krizden beri sakin olsa da, Lübnanlılar İsrail’e gitmeleri halinde hapis cezası alıyor ve Lübnan’da hiçbir İsrail ürünü kullanılmıyor. 

Kaynak: Reuters