MedyaFaresi MedyaFaresi

Livaneli, Leman'ın esprisine kızdı, öfkesini Rana Elik'ten aldı!

Kanal T'de yayınlanan Rana Elik'le İntervizyon programına telefonla bağlanan Zülfü Livaneli, bestesini reklamcılara satması ile ilgili sorulara ağıza alınmayacak sözlerle cevap verdi.

Eklenme: 28 Ağustos 2009 17:38 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 11:10

Kanal T 'de Rana Elik'le İntervizyon programı dün herzamanki gibi yayındaydı. Ancak, medyada dillendirilen görüşler üzerine ünlü sanatçı Zülfü Livaneli'ye söz hakkı tanınması üzerine istenmeyen olaylar meydana geldi.

LİVANELİ'NİN ÇILDIRDIĞI ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sitemizde, Leman Dergisi'nden Başar Başaran'ın, Livaneli'nin 'Özgürlük' bestesini Vodafone reklamına satması üzerine yaptığı espirili yaklaşım üzerine bir haber yayınlanmıştı.

LEMAN'DAKİ ESPRİLERİ KONU ETTİĞİMİZ HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

Rana Elik de, programı İntervizyon'da bu haberimizi ele alarak, konuğu dorduncukuvvetmedya.com'un Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Acar ile esprilerin başarısından sözediyordu.

Sonrasında, Livaneli'ye son dönemde kendisi hakkında çıkan diğer haberler ve bu esprili haberi aktarmak, hem de söz hakkı tanımak üzere ünlü sanatçı yayına telefonla bağlandı.

Ancak Livaneli, canlı yayında ağza alınamayacak sözler söyledi.

Zülfü Livaneli, 'Bu beste benim bestem, oturup ter döktüğüm tescilli bestem. Tartışmaları izlemiyorum bunlar bana aptalca geliyor çünkü. Ben Türkiye'nin 20 yıl yasaklı kalmış bir bestecisiyim. Kasetlerim milyonlarca kez korsan olarak çoğaltılmış 20 milyona yakın satmışken ben çocuğumun okul parasını kazanmak için dişimle tırnağımla çalıştım. 20 yıl boyunca hak ettiğim şeyleri kazanamadım.60 yaşında hala çalışan bir besteci için nasıl olurda o beste satılır diyorlar. O bestenin satışından geldiği söylenen paralarda yalan. Benim hakkım yok mu insanlar bunu dinlesin 15 yaşında ki ben besteyi yaptıktan sonra insanlarda benim eserimi tanısın. Türkiyede bazı kompleksliler sapıttı. Ne var bunda namussuzluk mu. Milyar dolarlar çalınırken buna mı takılmışlar. Kim yazmışsa aşağılık bir iş yapmış.' Dedi.

Programda Rana Elik'in sakin ve saygılı tavrı karşısında yine de sakinleşmeyen Livaneli, internet medyasını da aşağıladı. İnternet yayıncılarını, 'işsiz güçsüz serseriler' olarak itham eden Livaneli,  'Bir masada oturulmuş bir muhabbet oluyor. Siz bunu alıp yayınlıyorsunuz. Ben ne adını bilirim ne tanırım o itoğlu iti. O diyor ki Zülfü Livaneli 3 milyon$ a ev almaya kalktı. Sizde bunu yayınlıyorsunuz. Çok acımasızsınız. Niye sizden yaşlı bir insanı toplum önünde cezalandırmaya kalkıyorsunuz. Nedir bu sanatçılara düşmanlığınız. O adam çıksın karşıma onunda alnını karışlarım. Ben hayatımda 3 milyon Doları  bir arada görmedim.' diye konuştu.

Programın moderatörü  Rana Elik'in kendisini sükunete davet etmesini de dikkate almayan Livaneli, ağzını bozdu.

İşte Livaneli'nin ipin ucunu kaçırıp sarf ettiği sözler:

' Türkiye de mafya var kaçakçı var. Türkbükü plajlarında göbek atan var fahişe var pezevenk var. Zülfü Livaneli mi takılmış onların aklına. Onuruyla yaşayan bir adamım ben. Neymiş özgürlüğü niye satmış itoğlu it sende yaz sende sat. Ülkede zaten birkaç tane şerefli adam kaldı. Bunları da öldürün sonra göbek atın. Ayakta her zaman namuslular kalır. Yaşar Kemal kalır, Nazım Hikmet kalır Zülfü Livaneli kalır. Böyle şeyler beni yıkamaz. Yıkılsaydım 40 yıldır çoktan yıkılırdım. Medya siteleri diyorsunuz. Bunlar iş bulamayan yarım yamalak komplekslilerin sinir boşaltma yerleri. Bunlarla mı uğraşayım ben.Neyse konuştuk hallettik ben teşekkür ediyorum.'