MedyaFaresi MedyaFaresi

Liseli kıza istismarda bulunan 11 kişi hakkında karar çıktı

Genç kızın ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandı.

Eklenme: 24 Temmuz 2018 18:31 - Güncelleme: 24 Temmuz 2018 18:36

Çorlu'da meydana gelen olayda 16 yaşındaki lise öğrencisinin bir çok kişiyle cinsel ilişkiye girdiği ortaya çıktı. Genç kızın ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre olay Çorlu'da meydana geldi. İlçede ikamet eden ve ilçede yer alan bir lisede öğrenim gören Ö.Y. adlı öğrencinin durumundan şüphelenen ailesi kızlarının bazı kişilerce cinsel yönden istismar edildiğini belirledi.

Kızları ile birlikte Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek başvuran aile, şüphelilerin bulunarak cezalandırılmalarını istedi.

GÖZALTINA ALINAN 11 KİŞİDEN 6'SI TUTUKLANDI

Ö.Y. adlı kız çocuğu psikolog nezaretinde alınan ifadesinde kendisi ile cinsel birliktelik yaşayan kişilerin isimlerini polise verdi.

lınan ifadenin ardından harekete geçen ekipler 4'ü 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 11 kişiyi gözaltına aldı.

Yaşı küçük şahıslar işlemleri için Çocuk Büro Amirliği'ne sevk edilirken Asayiş Büro Amirliği'nde gözaltına alınan ve derlenen evraklarının ardından Çorlu Adliyesi'ne sevk edilen 6 kişi tutulandı.

Şüphelilerden biri ile yaşı küçük 4 kişinin emniyetteki işlemlerinin ise sürdürüldüğü, evraklarının tamamlanmasının ardından bu kişilerin de Çorlu Adliyesi'ne sevk edilecekleri kaydedildi.