MedyaFaresi MedyaFaresi

Liseli kızın uygunsuz görüntülerini kaydedip...

BURSA’da, 16 yaşındaki lise öğrencisini görüntülü sohbet ederken soyunmasına ikna etti. Görüntüleri kaydedip genç kıza şantaj yaptı.

Eklenme: 17 Ocak 2012 18:20 - Güncelleme: 27 Kasım 2018 14:09

BURSA’da, liseli öğrenci 16 yaşındaki N.M.’yi, internette görüntülü olarak sohbet ederken soyunması için ikna eden 20 yaşındaki Serhat K., kaydettiği bu görüntülerle kıza şantaj yaptı. Kızın her gün okul harçlığını aldığı iddia edilen Serhat K., tutuklandı.

Merkez Osmangazi İlçesi’nde oturan lise öğrencisi N.M., bir süre önce Serhat K. ile tanışıp arkadaş oldu. İddiaya göre, internette N.M. ile görüntülü olarak sohbet eden Serhat K., kızı soyunması için ikna etti.

Kızın görüntülerini kaydeden Serhat K., bu görüntüleri ailesine ulaştırma tehdidinde bulunarak N.M.’den her gün okul harçlığını kendisine vermesini istedi. Her gün düzenli olarak para vermelerine rağmen kızlarının okuldaki harcamalarında sıkıntı çektiğini öğrenen ailesi, N.M.’yi sıkılayınca gerçeği öğrendi.

Ailenin şikayetçi olması üzerine önceki gün gözaltına alınan Serhat K. sorgulamasından sonra, ’cinsel istismar’ ve ’şantaj’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Serhat K. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

DHA