Abone Ol

LGBT+ Karşıtlarının Buluştuğu Mitingde Neler Oluyor?

İstanbul'da Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne bağlı Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’nun LGBTİ+ bireyleri hedef alan “Büyük Aile Buluşması” mitingi Saraçhane’de başladı. Mitingde aile kurumunun saldırı altında iddia edildi. 

LGBT+ Karşıtlarının Buluştuğu Mitingde Neler Oluyor?

Cumhuriyet Kadınları Derneği GYK üyesi Elif Eskin, "Türk sanatçısına yakışan tek bayrak Türk bayrağıdır." sözleriyle konserlerinde LGBTİ+ bayrağı açan sanatçılara tepki gösterdi. Konuşmalar sırasında kalabalıktan tekbir getirenler oldu.

Çok sayıda kişi LGBT+'ları hedef alan mitinge tepki gösterdi

RTÜK’ün sitesinde, ‘Büyük Aile Buluşması’ adlı LGBTİ+ karşıtı bir yürüyüşü kamu spotu adı altında tavsiye edildiğini ilan edildi. Çok sayıda kişi LGBT+'ları hedef alan mitinge tepki gösterdi. 

Mitingde konuşma yapan katılımcı, "Son nefesimize kadar ailemizi kutsalımızı muhafaza edeceğiz" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı, "LGBTİ dayatmasını topraklarımızdan kovacağız" diye konuştu. 

TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, “15 Temmuz’da hain darbe girişimine karşı nasıl direnseydik bu kültürel, yozlaşmış saldırıya karşı da birlik olup direneceğiz. Üniversitelerde LGBTİ kulüpleri açacaklarmış, üniversitelerde LGBTİ dayatmasına izin vermeyeceğiz. O kulüpleri kapatacağız. Kadın ve erkek cinsiyetleri vardır.” açıklamasını yaptı.

"Bugün Saraçhane’de bu işin fitili ateşlendi, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu topluluklar toplanacak"

Yazar Abdurrahman Uzun, “Çok uzun zamandır bu işin sadece sosyal medya mecralarından verilmesi gerektiğini etrafımızdam telkin ediyorlardı. Sosyal medya platformalarında eğer LGBTİ ile alakalı en ufak bir açıklamada bulununca mobbinge maruz kalıyorduk, engellemeye maruz kalıyorduk. O günden itibaren diyorduk ki bu halk sokaklara inecek. Bu halk biliyor ki bu coğrafyayı ayakta tutan şey ailemizdir, kırmızı çizgimiz ailedir. Bunun üzerinden taarruz ediyorlar bize. Bugün Saraçhane’de bu işin fitili ateşlendi, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu topluluklar toplanacak. Hangi mecrayı engellerse engellesinler bu millet sahaya inecek ve nefesi yettiği kadar şunu söyleyecek: Ya Rab, senin bize model olarak koyduğun aileyi sapasağlam tutuyoruz. Biz ailemizi sağlam tuttuğumuz sürece bu saldırılar ters tepecektir. Bu hastalığın, rahatsızlığın üzerine aylardır çağrı yapıyoruz. Bu konuda uzman olan hocalarımız var. Onlardan direktifler alarak yeni yeni söylemler geliştirmeye gayret ediyoruz. Birileri ısrarla bunun bir yaratılıştan geldiğini ve herkesin de buna saygı duyması gerektiğini ve bunu da özgürlük kılıfıyla sunuyorlar. LGBT görsel yönlendirmeyle çekilen bir tuzak.” ifadesini kullandı.

Mitingde müzik gerilimi

Mitingde sarıklı ve cübbeli kişiler, "Böyle saçmalık olmaz, biz buraya gitar dinlemeye mi geldik?" diyerek, müziğin kapatılmasını istedi.